یادداشت/ شعبانعلی رمضانیان حل آسیب‌های اجتماعی نیازمند احساس مسئولیت همگانی/ خلاء تربیت صحیح در مدارس عامل ایجاد ناهنجاری‌های اجتماعی است تا روزی که این مهم شکل بگیرد باید به مصداق آیه شریفه " أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنی وَ فُرادی" هر فردی در هر نقطه و موقعیتی که هست خود دست به کار شود، هیچ کس به هیچ وجه نباید منتظر بماندتا اول جبهه شکل بگیرد، جبهه خود به خود شکل نمی گیرد مگر آنکه همه (اعم از افراد عادی و مسئولان) احساس مسئولیت ...
رئیس سازمان حج و زیارت مطرح کرد سفر ۷۰۰ هزار نفر خارج از سامانه سماح به اربعین/ بیشترین حجم بازگشت زائرین در ۲، ۵ و ۱۰ آذر رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه روز دوم، پنجم و دهم آذرماه بیشترین جمعیت زائران برای بازگشت به کشور را خواهیم داشت، به زائران توصیه کرد برگشت خود به کشور را مدیریت کنند.
سردار مومنی اعلام کرد انتقال زائران اربعین در مرز مهران با ۶۰۰ دستگاه اتوبوس سپاه جانشین فرمانده ناجا گفت: موج بازگشت سفر زائران آغاز و تمهیدات لازم در بخش حمل و نقل، اسکان و تغذیه برای بازگشت آنها در مرز و شهر مهران اتخاذ شده است.
سرپرست اورژانس کشور: اجساد ۳ زائر ایرانی از مرز مهران وارد کشور شد/ اسامی زائران مجروح تصادف در عراق سرپرست اورژانس کشور گفت: اجساد ۳ زائر ایرانی امروز از مرز مهران وارد کشور شد.
رئیس مرکز آمار ایران خبر داد: سرشماری نفوس و مسکن تا اول آذرماه تمدید شد رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به سرشماری ۷۷ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری تاکنون گفت: زمان سرشماری نفوس و مسکن تا پایان روز دوشنبه اول آذرماه تمدید شد.
سردار مومنی: یک‌میلیون و ۹۵۰ هزار زائر ایرانی وارد عراق شدند/ بازگشت بیش از ۶۰۰ هزار زائر / ممنوعیت خروج زائران بدون ویزا و گذرنامه جانشین فرماندهی ناجا با بیان اینکه تاکنون یک میلیون و ۹۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور وارد عراق شده‌اند، گفت: بیش از ۶۰۰ هزار نفر از زائران اربعین به کشور بازگشته‌اند.
اوحدی در شبکه قرآن: ۸۰هزار ویزا در یک روز صادر شد/ ۱۵۰ هزار نفر از زائران از مرز مهران به کشور بازگشتند سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت در گفتگوی ویژه شبکه قرآن به تشریح برنامه‌های این سازمان برای پیاده روی اربعین پرداخت.
مدارس فردا تعطیل نیست روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: مدارس سراسر کشور روز شنبه ۲۹ آبان تعطیل نیست و دایر است.
از سوی مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ؛ تمهیدات ترافیکی پایتخت همزمان با اربعین حسینی(ع) اعلام شد + مسیرهای حرکت پیاده‌روی رئیس مرکز اطلاع‌سانی پلیس راهور تهران بزرگ تمهیدات ترافیکی پایتخت همزمان با اربعین حسینی و برگزاری مراسم پیاده‌روی اربعین به سمت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی‌(ع) را تشریح کرد.
زمین لرزه ۳/۶ ریشتری مهران را لرزاند زمین لرزه ای به بزرگی سه و شش دهم ریشتر صبح روز جمعه شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام را به لرزه در آورد.
قائم مقام ستاد اربعین شهرداری تهران در جمع خبرنگاران اعلام کرد فعالیت ۵ هزار نیروی داوطلب برای نظافت مسیر نجف تا کربلا قائم مقام ستاد اربعین شهرداری تهران با اشاره به مشکلات نظافت در مسیر نجف تا کربلا، گفت: ۵ هزار نیروی داوطلب در این مسیر خدمات نظافتی ارائه می‌دهند.
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها