در نشست سه جانبه ظریف، جعفری و چاووش اوغلو در نیویورک مطرح شد مخالفت صریح وزرای خارجه ایران، عراق و ترکیه با برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان وزرای خارجه ایران، عراق و ترکیه در نشست سه جانبه خود در نیویورک ضمن اعلام مخالفت صریح خود با برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان، از رهبری اقلیم خواستند که از این اقدام خودداری کند.
جعفری: عراق امروز عراقی نیست که ۸ سال با ایران جنگید/ قرار دادن نام ما در فهرست مهاجرتی ترامپ بی‌تجربگی بود وزیر خارجه عراق در گفتگو با شبکه المیادین درباره مبارزه با داعش، تحولات منطقه‌ای و فهرست ضدمهاجرتی آمریکا سخن گفت.
رژیم صهیونیستی با ۸ جنگنده حریم هوایی لبنان را نقض کرد ارتش لبنان اعلام کرد ۸ جنگنده رژیم صهیونیستی بار دیگر حریم هوایی این کشور را نقض کردند.
گنده‌گویی سناتور آمریکایی: آزمایش موشکی ایران پاسخ قاطع می‌طلبد سناتور آمریکایی گفت آزمایش موشکی ادعایی ایران، اقدامی خطرناک از سوی تهران است که مستلزم پاسخ هماهنگ شده واشنگتن است.
در خواست ترامپ از کنگره برای تحقیقات درباره افشای اطلاعات محرمانه سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که رئیس‌جمهوری آمریکا از کنگره خواسته تا تحقیقاتی درباره افشای اطلاعات محرمانه صورت دهد.
نیویورک‌تایمز خبر داد توقیف ۱.۶ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران در لوکزامبورگ با تلاش مقام‌های دولت اوباما مقام‌های دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا مدیریت تلاش‌ها برای مصادره ۱.۶ میلیارد دلار از دارایی‌های بانک مرکزی ایران را که در لوکزامبورگ نگهداری می‌شود به عهده دارند.
توسط نیروهای تک‎تیرانداز یمن بیش از ۱۵۰ نظامی سعودی طی ۴ ماه به هلاکت رسیدند منابع امنیتی یمن از کشته شدن ۱۵۲ نظامی سعودی به دست نیروهای تک‌تیرانداز طی ۴ ماه گذشته خبر دادند.
رئیس «اف‌بی‌آی» شنود تماس‌های ترامپ را رد کرد رئیس اف بی آی توئیت ترامپ مبنی بر شنود تماس‌های تلفنی وی توسط رئیس جمهور سابق آمریکا را رد کرد.
«نتانیاهو» برای چهارمین بار مورد بازجویی قرار می‌گیرد نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای چهارمین بار در هفته‌های اخیر از سوی پلیس مورد بازجویی قرار می‌گیرد.
هلاکت و زخمی شدن ۳۷ داعشی در یمن منابع امنیتی یمن از کشته شدن ۱۷ داعشی و زخمی شدن ۲۰ نفر دیگر در مناطق و روستاهای مختلف استان البیضاء واقع در مرکز این کشور خبر دادند.
پادگان زیرزمینی داعش در موصل کشف شد/ هلاکت عناصر تکفیری در الرمادی منابع خبری از کشف پادگان زیرزمینی گروه تروریستی داعش در شهر موصل در شمال عراق خبر دادند.
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها