محاکمه آیت‌الله عیسی قاسم بار دیگر به تعویق افتاد دولت بحرین که قصد داشت امروز آخرین جلسه محاکمه آیت‌الله عیسی قاسم رهبر معنوی انقلاب این کشور را برگزار نماید، بار دیگر جلسه محاکمه وی را به تعویق انداخت.
گورباچف: جنگ هسته‌ای پیروزی ندارد/ جهان خود را برای نبرد آماده می‌کند آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی در مطلبی با جمع‌بندی وضعیت موجود در جهان عنوان داشت که وضعیت موجود نشان می‌دهد جهان خود را برای جنگ آماه می‌کند.
ترامپ فرمان «غربالگری مهاجران از کشورهای مسلمان» را امضا کرد/ ورود اتباع ایران ۹۰ روز تعلیق شد رئیس‌جمهور آمریکا فرمانی را علیه مهاجران به کشورش امضا کرد که به ادعای او هدفش ممانعت از ورود تروریست‌هاست. طبق فرمان، اتباع ایران نیز مشمول این محدودیت شدند.
ایندیپندنت: چرا ترامپ صدور روادید آمریکا برای شهروندان عربستانی را ممنوع نکرد؟ ترامپ با وجود امضای دستور توقف ورود مهاجران مسلمان به آمریکا، صدور روادید برای شهروندان عربستانی را ممنوع اعلام نکرد.
رشوه آل سعود به اعضای پارلمان سوریه برای تقابل با دولت اسد عضو مجلس شورای سوریه و بزرگ قبیله «النعیم» اعلام کرد که عربستان برای جدا کردن اعضای پارلمان سوریه از دولت این کشور به آن‌ها رشوه می‌داد.
خوش‌رقصی عمر البشیر برای عربستان: ایران به دنبال تسلط بر جهان عرب است رئیس‌جمهور سودان در اظهاراتی بی‌اساس ایران را به دخالت در امور کشورهای عربی متهم کرد.
آزادی ۵۰۰ منطقه و روستا در شرق موصل/ ۴۴ داعشی در صلاح‌الدین به هلاکت رسیدند کشته شدن ۴۴ تروریست داعش در استان صلاح‌الدین و آزادی نزدیک به ۵۰۰ منطقه و روستا در کرانه چپ (شرق) موصل طی گذشت یکصد روز از عملیات آزادسازی این شهر از جمله اخبار و تحولات عراق است.
وبگاه انگلیسی: سخنان سرلشکر باقری شعار نیست/ مغز متفکر نظامی ایران مقابل تهدیدهای خارجی وبگاه انگلیسی نوشت: ایران درحالی گام به گام راهبرد بزرگ خود را به پیش می‌برد که اعراب منطقه تنها دل به شرکای غرب خود بسته‌اند.
ترکیه: مذاکرات آستانه موفق بود وزیر خارجه ترکیه با بیان اینکه مذاکرات آستانه زمینه تبادل نظر میان طرفین را فراهم کرد، گفت این گفت‌وگوها در مجموع با موفقیت به پایان رسید.
نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه: روسیه، ایران و ترکیه از مسائل سوریه درک مشترکی دارند نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد که با وجود برخی مسائل پیچیده، هیئت‌های نمایندگی روسیه، ایران و ترکیه در جریان مذاکرات آستانه، درک مشترکی از مشکلات در سوریه داشتند.
در دیدار امیرعبداللهیان صورت گرفت تقدیر سیدحسن نصرالله از پایداری سوریه در مبارزه با تروریسم دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل با دبیر کل حزب‌الله لبنان دیدار و رایزنی کرد.
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها