در نشست سه جانبه ظریف، جعفری و چاووش اوغلو در نیویورک مطرح شد مخالفت صریح وزرای خارجه ایران، عراق و ترکیه با برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان وزرای خارجه ایران، عراق و ترکیه در نشست سه جانبه خود در نیویورک ضمن اعلام مخالفت صریح خود با برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان، از رهبری اقلیم خواستند که از این اقدام خودداری کند.
ائتلاف سعودی ۴۵ بار به استان‌های مختلف یمن یورش برد ائتلاف سعودی در ادامه تجاوزات خود به یمن، ۴۵ حمله هوایی به استان‌های مختلف این کشور داشت.
تبریک پادشاه عربستان به ترامپ بخاطر تجاوز به سوریه/ ملک سلمان: «تصمیمی شجاعانه» بود! پادشاه عربستان سعودی در گفتگوی تلفنی با رئیس‌جمهور آمریکا، اقدام غیرقانونی این کشور در تجاوز نظامی به سوریه را ستود.
نماینده کنگره آمریکا: شک دارم «اسد» پشت حملات شیمیایی باشد نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه «سی ان ان» تأکید کرد که در خصوص ادعاهایی مبنی بر اینکه «بشار اسد»، پشت حملات شیمیایی سوریه بوده است، ابراز تردید کرد.
پلیس سوئد: فرد بازداشت شده عامل حمله دیروز در استکهلم است پلیس سوئد اعلام کرد که فردی که دستگیر شده است، همان شخصی است که در استکهلم با کامیون به درون مرکز خرید رفته بود.
آمار اولیه کشته‌ها از حمله نظامی آمریکا به سوریه ۴ نظامی سوری در العشیرات جان باختند/ همزمان داعش عملیات خود در تدمر را آغاز کرد حمله آمریکا به پایگاه هوایی شعیرات حمص واکنشهای بسیاری را در پی داشته، اما مبرهن است که هدف واشنگتن از چنین حملاتی فقط خدمت به گروههای تروریستی به ویژه داعش است؛ چرا که این گروه از صبح امروز عملیات خود به سوی تدمر را آغاز کرده است.
روسیه: حمله آمریکا به سوریه کمک به مبارزه با تروریسم نیست/ این اقدام به روابط دو جانبه مسکو و واشنگتن ضربه می‌زند سخنگوی رئیس جمهوری روسیه با بیان این که حمله موشکی آمریکا به سوریه به روابط مسکو و واشنگتن ضربه می زند، تاکید کرد که این اقدام کمکی به مبارزه با تروریسم نیست.
سخنگوی وزارت امور خارجه کشور: فروش سلاح به متجاوزین برای کشتار مردم بیگناه با ادعاهای خانم " می" هیچگونه سازگاری و همخوانی ندارد سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اظهار داشت: فروش سلاح به متجاوزین برای کشتار مردم بیگناه در منطقه بویژه در جنگ نابرابر و ضد انسانی در یمن با ادعاهای خانم " می" هیچگونه سازگاری و همخوانی ندارد.
آسوشیتدپرس گزارش داد: انگیزه‌های کره‌شمالی از آزمایش موشکی جدید خود چه بوده است؟ آسوشیتدپرس در گزارشی به بررسی انگیزه‌های کره‌شمالی از آزمایش موشکی اخیر این کشور پرداخت.
از سوی انگلیس، فرانسه و آمریکا صورت گرفت ارائه پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت درباره حمله شیمیایی سوریه انگلیس، فرانسه و آمریکا پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کردند که در آن حمله شیمیایی به استان ادلب سوریه محکوم شده و در آن درخواست شده تا هر چه سریعتر تحقیقات کاملی در این باره انجام شود.
وزارت دفاع روسیه: حادثه ادلب ناشی از انفجار انبار شیمیایی معارضان بوده است وزارت دفاع روسیه اعلام کرد حادثه ادلب در پی انفجار یک انبار تسلیحات شیمیایی تروریست‌ها در حمله هوایی ارتش سوریه رخ داده است.
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها