در نشست سه جانبه ظریف، جعفری و چاووش اوغلو در نیویورک مطرح شد مخالفت صریح وزرای خارجه ایران، عراق و ترکیه با برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان وزرای خارجه ایران، عراق و ترکیه در نشست سه جانبه خود در نیویورک ضمن اعلام مخالفت صریح خود با برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان، از رهبری اقلیم خواستند که از این اقدام خودداری کند.
روسیه پیش‌نویس قطعنامه ضدسوری را وتو کرد نماینده روسیه در شورای امنیت سازمان ملل به قطعنامه پیشنهادی کشورهای غربی علیه دولت سوریه رأی منفی داد.
اسد و رهبر کره شمالی برای همکاری در زمینه مقابله با تهدیدات توافق کردند سران سوریه و کره شمالی در پیام‌هایی بر لزوم همکاری ۲ کشور در راستای تقابل با تهدیدات نظامی کشورهای توسعه‌طلب تاکید کردند.
تیراندازی جدید در آمریکا/ یک نفر کشته شد، ۲ تن زخمی در جریان تیراندازی در پارکینگ یک کارخانه تولید وسایل یدکی خودرو در ایالت تنسی آمریکا یک نفر کشته و ۲ نفر زخمی شدند.
پوتین: حمله آمریکا به سوریه نقض آشکار قوانین بین‌المللی بود رئیس جمهوری روسیه با سرزنش متحدان آمریکا به خاطر حمایت کورکورانه از حمله موشکی به سوریه، تاکید کرد هیچ دلیلی برای اثبات استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی وجود ندارد.
هلاکت ۸۰ عضو جبهه‌النصره در «المنشیه» سوریه حدود ۸۰ تن از عناصر جبهه‌النصره در منطقه «المنشیه» واقع در «درعا» سوریه، به هلاکت رسیدند.
ترمیم دوباره تیم امنیتی ترامپ/ یک دستیار دیگر کاخ سفید را ترک می‌کند یک دستیار امنیتی دیگر رئیس جمهوری آمریکا به زودی از سمت خود کنار گذاشته خواهد شد.
در آستانه سفر به مسکو؛ تیلرسون: کوتاهی روسیه حمله شیمیایی خان شیخون را رقم زد وزیر خارجه آمریکا که ۲ روز دیگر عازم مسکو خواهد بود، در راستای اعمال فشار به روسیه برای قطع حمایت از دولت دمشق، مدعی شد کوتاهی روس‌ها حمله شیمیایی خان شیخون را رقم زد!
تلگراف خبر داد آمریکا پارسال ۲۶ هزار بمب بر سر مردم منطقه ریخت روزنامه تلگراف در مقاله‌ای با اشاره به استفاده آمریکا از ۲۶ هزار بمب در منطقه از جمله در سوریه و عراق در طول فقط یکسال نوشت: با وجود تحولات اخیر در عرصه سوریه، سرنگونی بشار اسد رئیس جمهور سوریه اولویت واشنگتن به شمار نمی‌رود.
انفجار در قاهره ۵ کشته و بیش از ۲۰ زخمی بر جا گذاشت منابع رسانه‌ای از وقوع انفجار در نزدیکی یک کلیسا در شمال شهر قاهره، پایتخت مصر و کشته شدن ۵ نفر به دنبال آن خبر می‌دهند.
از سوی حشد الشعبی صورت گرفت هلاکت معاون ارشد «ابوبکر البغدادی» در استان دیالی عراق نیروهای «حشد شعبی» طی عملیاتی کم‌نظیر در استان دیالی موفق شدند «أبویعقوب العراقی» از معاونان ارشد «أبوبکر البغدادی» سرکرده داعش را به هلاکت برسانند.
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها