آغاز حمله نیروهای عراقی به ۳ منطقه شهر القائم استان الانبار فرمانده عملیات آزادسازی غرب الانبار از آغاز حمله نیروهای عراقی به ۳ منطقه شهر القائم استان الانبار خبر داد.
ناوئرت: خواستار مذاکره دولت عراق و منطقه کردستان هستیم/دستور تحریم های روسیه صادر شد سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفتگوی دولت عراق و منطقه کردستان این کشور را خواستار شد.
نقش پسران «بارزانی» در خرید نفت سوریه از تروریست‌ها و قاچاق آن یک منبع آگاه از نقش پسران رئیس منطقه کردستان در خرید و قاچاق نفت سوریه از تروریست‌ها پرده برداشت.
پوتین مجوز پرتاب موشک‌های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را صادر کرد رئیس جمهور روسیه در راستای بخشی از آزمایش‌های موشکی این کشور، مجوز پرتاب چهار موشک بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را صادر کرد.
ارتش یمن با موشک بالستیک، انبارهای ارتش سعودی را در هم کوبید منابع یمنی از شلیک یک فروند موشک بالستیک به‌سمت انبارهای ارتش سعودی در نجران خبر دادند.
آغاز مرحله دوم عملیات آزادسازی مناطق غرب «الانبار» نیروهای مشترک عراقی، دومین مرحله عملیات آزادسازی مناطق غرب استان «الانبار» را ساعاتی پیش آغاز کردند.
گزارش تحلیلی؛ عوامل عقب‌نشینی اربیل؛ رویای بارزانی چگونه بر باد رفت برتری میدانی نیروهای عراقی در کرکوک و عدم حمایت عملی واشنگتن و تل آویو از اقلیم کردستان از مهمترین عوامل عقب نشینی اربیل از مواضع جدایی طلبانه و ارائه طرح تعلیق نتایج همه پرسی، هستند.
آخرین مناطق آلوده به داعش در آستانه پاکسازی قرار گرفت آغاز عملیات ارتش عراق برای آزادسازی «القائم» در مرز با سوریه نخست‌وزیر عراق، بامداد امروز پنجشنبه، دستور آغاز عملیات ارتش عراق برای آزادسازی مناطق «القائم» و «راوه»، آخرین مناطق آلوده به داعش در مرز با سوریه را صادر کرد.
در یادداشتی در نیویورک‌تایمز مک‌کین: اگر راهبرد درستی نداشته باشیم، ایران ما را از خاورمیانه اخراج می‌کند رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا در یادداشتی در روزنامه «نیویورک‌تایمز»، به دولت این کشور توصیه کرده است که ضمن تدوین راهبردی مشخص برای مقابله با ایران، به حمایت از کردها بپردازد.
نشریه آمریکایی گزارش داد: نقش «شلدون آدلسون» و «جان بولتون» در راهبرد جدید ترامپ در قبال ایران چیست؟ + تصاویر هدف اصلی ترامپ، کلافه کردن ایران و نهایتا لغو برجام از سوی هر کدام‌یک از طرفین -ترجیحا ایران- و استفاده از گزینه نظامی و حمله به این کشور و تغییر نظام حاکم است.
براساس اسناد آژانس امنیت ملی آمریکا عربستان با اطلاع واشنگتن دستور حمله به فرودگاه دمشق را در سال ۲۰۱۳ صادر کرده بود یک پایگاه تحلیلی آمریکایی به استناد یکسری اسناد مربوط به آژانس امنیت ملی آمریکا گزارش کرد که عربستان سعودی با اطلاع آمریکا، در مارس ۲۰۱۳ دستور حمله به فرودگاه بین‌المللی دمشق را صادر کرده بود.
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها