وزارت نفت عراق، کنترل همه میادین نفتی کرکوک را به دست گرفت وزارت نفت عراق اعلام کرد که اداره همه چاه‌ها و میدان‌های نفتی واقع در استان کرکوک را به دست گرفته است.
حضور مردم، دادگاه شیخ عیسی قاسم را برای بار سوم به تعویق انداخت دادگاه بحرین که قرار بود امروز سه‌شنبه درباره آیت‌الله عیسی قاسم رهبر معنوی انقلاب بحرین حکم صادر کند، صدور حکم درباره وی را به ۷ ماه می (۱۷ اریبهشت) موکول کرد.
ترکیه روابط دیپلماتیک خود با هلند را در سطوح عالی تعلیق کرد ترکیه تعلیق روابط دیپلماتیک خود در سطوح عالی با هلند را اعلام کرد. این امر در پی ممانعت مقامات هلند از سخنرانی وزیران ترکیه‌ای در تجمعات ترک‌های خارج نشین است که به تعمیق اختلافات بین دو کشور عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) دامن زد.
عملیات شهادت‌طلبانه در اراضی اشغالی/ جوان فلسطینی در بیت‌المقدس به شهادت رسید نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی یک جوان فلسطینی را در بیت‌المقدس به شهادت رساندند.
الکعبی در مصاحبه با المیادین: تشکیل سپاه آزادسازی جولان هدف حقیقی نُجَباء است دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در مصاحبه با شبکه المیادین تصریح کرد: تشکیل سپاه آزادسازی جولان نه یک اقدام رسانه‌ای بلکه هدف حقیقی این گروه مقاومت است.
شمار شهدای انفجارهای دمشق به ۵۹ نفر رسید شمار شهدای انفجارهای تروریستی روز شنبه در پایتخت سوریه به ۵۹ نفر رسید.
ترامپ از دادستان‌های فدرال دوران اوباما خواست استعفا دهند دادستان کل آمریکا روز جمعه در نامه‌ای به دادستان‌های فدرال این کشور که از زمان دولت سابق باقی مانده‌اند، خواست از سمت خود کناره‌گیری کنند.
هلاکت ۲۵ داعشی در موصل نیروهای مشترک عراقی در جدیدترین عملیات خود علیه تروریست‌های داعش در شهر «موصل» ۲۵ عنصر تکفیری در این شهر را به هلاکت رساندند.
قایق ائتلاف نظامی سعودی در ساحل یمن متلاشی شد یک فروند قایق نظامی وابسته به ائتلاف نظامی سعودی علیه یمن در اثر برخورد با مین دریایی منهدم شد.
کنایه پوتین به اظهارات نتانیاهو در مورد ایران رئیس جمهور روسیه اظهارات نتانیاهو در مورد تاریخ ایران را با کنایه پاسخ داد.
واشنگتن ۴۰۰ نظامی دیگر به سوریه می‌فرستد/ شرکت ترکیه در عملیات آزادسازی رقه سخنگوی ارتش آمریکا اعلام کرد که واشنگتن درصدد است ۴۰۰ سرباز دیگر به سوریه بفرستد. آمریکا همچنین گفته‌اند ترکیه نیز در عملیات آزادسازی رقه مشارکت می‌کند.
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها