کدخبر : 5352
سرویس : سیاسی
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۳:۰۰
محسن رضایی در کاشان:
تشییع مرحوم هاشمی نشان داد که وحدت و انقلابی‌گری در جامعه وجود دارد
دبیر مصلحت تشخیص مصلحت نظام با تاکید به نمایش باشکوه ملت ایران در تشییعمرحوم هاشمی رفسنجانی گفت: امروز نشان از این دارد که وحدت و برادری و انقلابی‌گری در جامعه وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سنت نیوز؛ به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، محسن رضایی شامگاه جمعه در مراسم ترحیم رفسنجانی در کاشان ضمن عرض تسلیت به مناسبت از دست دادن یکی از ارکان انقلاب اسلامی و شاگردان امام(ره) اظهار داشت: در مراسم امروز ملت ایران وحدت، ولایت‌پذیری و ارزش‌های انقلاب اسلامی را تکمیل کردند.

 

دبیر مصلحت تشخیص مصلحت نظام افزود: امروز ما یکی از ارکان انقلاب اسلامی را از دست دادیم کسی که همیشه در سختی‌ها یار و یاور ولایت امام و رهبر بود از میان ما پرکشید و به آسمان‌های الهی رفته است.

 

وی با بیان اینکه هاشمی رفسنجانی مبارز خستگی ناپذیر بود و تمام وجود خود را برای نظام جمهوری اسلامی تقدیم کرده بود ابراز داشت: هیچ حادثه سختی در انقلاب نمی‌شناسم که هاشمی رفسنجانی حضور نداشته باشد و همچنین که قبل انقلاب در حوادث سخت ستمشاهی، زندان‌ها، استکبار و شکنجه‌ها حضور داشت و در روزهای سخت پیروزی انقلاب در تهران و غیره حضور داشتند.

 

دبیر مصلحت تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تا لحظه‌های آخر عمر خود هر جا سختی و حوادث طاقت‌فرسا بوده است ایشان هم حضور داشتند و همراهی می‌کردند افزود: اگر امروز می‌بینیم مردم قدرشناس از سراسر کشور برای وداع آمدند این مهم نشان از وابستگی دلی و عمیق بین مردم و مسئولان نظام جمهوری اسلامی دارد.

 

رضایی تصریح کرد: رفاقت و برادری جز ارزش‌های انقلاب است و این برادری در راه اطاعت از خدا و در مسیر سنت رسول اکرم(ص) سرشته شده و مردم باید بدانند دشمنی ما با آمریکا شوخی بردار نیست و مبارزه با استکبار لفظی نیست این‌ها دو روی سکه ایمان و مجاهدت فی سبیل الله هستند و در چهره  رهبری می‌توان این دو بعد را دید.

 

وی با بیان اینکه رحلت هاشمی رفسنجانی فرصت خوبی است برای اینکه به هر دو بعد اجتماعی بیاندیشیم  گفت: باید با دشمنانمان جدی باشیم و سهل انگاری نکنیم و همچنین با دوستان خود در جبهه انقلاب و نظام جمهوری برادریمان را حفظ کنیم.

 

دبیر مصلحت تشخیص مصلحت نظام با تاکید به نمایش باشکوه ملت ایران در تشییع جنازه امروز بیان داشت: امروز شاید نشان از این دارد که باید وحدت و برادری و انقلابی‌گری را که در دهه نخست در جامعه وجود داشت برگردانیم و این رحلت شکاف‌ها را به یکدیگر نزدیک کند و پشت سر انقلاب براساس ارزش‌های اصیل انقلاب راه خود را ادامه دهیم.

 

رضایی افزود: این واقعه حادثه‌ای جانگداز و ناگهانی بود و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در جلسه ظهر یکشنبه تاکید به وحدت بین قوای سه‌گانه با یکدیگر و با رهبری داشتند تا کارهای بزرگی را بتوان به ثمر رساند.

 

دبیر تشخیص مصلحت نظام گفت: این مرد بزرگ نشان داد که اعتبار همه ما به ادامه راه انقلاب و دلسوزی و تلاش برای اینکه انقلاب به اهداف و آرمان‌های خود برسد است.

 

رضایی ادامه داد: امروز استقبال مردم، مراجع، علما و صدا و سیما و به ویژه رهبری نشان داد که قدرت واقعی ملت چیست و شرط آن این است که همه با هم در راه رهبری حرکت کنیم و کارهای بزرگی که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در تاریخ زندگی خود انجام داد را به ثمر برسانیم.

 

وی ضمن اشاره به اینکه هاشمی رفسنجانی همیشه صراحت داشت و نظرات خود را بیان می کردند گفت: این صراحت او هیچ گاه مانع نشد که مسیر ضدانقلاب را طی کنند زیرا عمیقا به رهبری و ولایت ایمان داشتند و به گفته امام و رهبری گوش داده و عمل می‌کردند.

چاپ خبر