کدخبر : 5223
سرویس : استان
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - ۱۴:۰۸
آیت الله عباسعلی سلیمانی:
منشاء گور خوابی بی ارادگی افراد است و ربطی به حکومت ندارد/ چندین سازمان دولتی و خصوصی به وضعیت معتادین رسیدگی می کنند
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: پدیده گورخوابی علت های فردی دارد و از آن جمله اعتیاد است که با طرد شدن از ناحیه اطرافیان و خانواده به بی خانمانی منتهی می شود.

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی سنت نیوز؛ پدیده گورخوابی چندیست نقل محافل خبری داخلی و حتی معاندین خارجی گردیده است.

به نظر می رسد انعکاس این دسته از اخبار طرفداران داخلی و خارجی بسیاری دارد و حتی در کشاکش بازی های سیاسی برای طعنه زدن های سیاسیون ابزار خوبی را فراهم کرده است.

اما واقعیت این جریان چیست و چرا باید این پدیده در کشور اسلامی ایران باشد و آیا این پدیده منحصر به کشور ماست یا در کشور های دیگر نظائری دارد؟

آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در پاسخ به این پرسش ها ابراز داشت: نارسائی های جامعه به دوبخش قابل تقسیم است؛ بخش اول نارسائی هایست که با بی توجهی مسئولین حاصل می گردد و بخش دوم نارسائی هایست که به علت بی ارادگی خود افراد به وجود می آید.

امام جمعه زاهدان با اشاره به گورخوابی به عنوان یک سوژه زشت اجتماعی این پدیده را مربوط به حکومت ندانست و گفت: پدیده گورخوابی علت های فردی دارد و از آن جمله اعتیاد، طرد شدن از خانواده و فاصله گرفتن از امکانات رفاهی خانه می باشد؛ بنده خود افرادی را سراغ دارم که با چنین مشکلاتی دست و پنچه نرم می کنند اما نهایتا خانواده به علت بی تفاوتی و بازگشت های مکرر فرد به منجلاب اعتیاد وی را طرد و از خانه اخراج نموده اند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با بیان رویکرد دینی نظام نسبت به معتادین افزود: در نظام های غیر الهی با معتادین برخورد های فجیعی می کنند به عنوان مثال در نظامهای کمونیستی معتاد حق حیات ندارد زیرا باور آن جامعه بر اینست که کسی توان درآمد زائی ندارد نباید از امکانات بقیه استفاده کند اما در کشور ما سازمان های دولتی و نهاد های رسمی و غیر رسمی بسیاری مشغول به خدمت رسانی به معتادین می باشند.

آیت الله سلیمانی افزود: ما در اسلام معتقدیم جایگاه های نبوت انبیاء را بنا بر میزان اراده شان تقسیم می کنیم؛ با اراده ترین اراده بالاترین جایگاه را دارد.

وی افزود: معتقدیم انسانیت را نیز باید بر همین مبنا تقسیم کرد و انسانهای فاقد اراده خودشان سبب بی عزتی خود را تهیه نموده اند و ارتباطی به دولت و مسئولین ندارد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به مانور گسترده شبکه ها و رسانه های معاند و ضد نظام بر مبحث گور خوابی ابراز داشت: دشمن، دشمنی می کند و موفقیت های نظام را بیان نمی کنند.

وی افزود: جبهه رسانه ای استکبار برای تضعیف جبهه مقاومت اسلامی به دنبال مترسکی هستند تا با بزک کردن و آرایش آن به این نظام الهی ضربه ای وارد کنند.

آیت الله سلیمانی با بیان شدید مخاومت اوضاع بشری در کشور های غربی عنوان داشت: سوال اساسی که به ذهن متصور می شود اینست که آیا کسانی که امروز در آن سوی مرزهای بانگ حقوق بشرسر می دهند آیا خود عامل به حقوق بشر هستند؟ آیا در کشور های غربی پدیده های شومی این چنینی وجود ندارد؟ قطعا خود این کشورها بدترین اوضاع را برای شهروندانشان رقم زده اند و بنده به چشم دریک سفر تبلیغی در انگلستان این واقعیت تلخ را رویت کردم.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: غربی ها اگر دوا دارند بر سر ملت های خودشان ببندند؛ ملت ایران و حکومت ایران با سیل کثیر خدمات اجتماعی که ارائه داده است هیچ گاه با چنین مانور های تبلیغاتی مشبه و زیز سوال نمی رود.

 

چاپ خبر