کدخبر : 5068
سرویس : استان
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۵/۱۰/۱ - ۱۳:۵۲
دیدار جمعی از علماء تشیع و تسنن با مراجع تقلید؛
آیت الله مکارم شیرازی: از پیش از انقلاب با علماء و مردم سیستان و بلوچستان ارتباط داشته و داریم/ آیت الله نوری همدانی: هر جای پیکره اسلام ظلمی شود همه جهان اسلام دردمند می شود
صبح امروز جمعی از ائمه جمعه و جماعات تشیع و تسنن سیستان و بلوچستان با آیات اعظام مکارم شیرازی و نوری همدانی دیدار کردند.

به گزارش سنت نیوز؛صبح امروز ۱۶۰ تن از ائمه جمعه و جماعت تشیع و تسنن سیستان و بلوچستان با آیات اعظام تقلید، مکارم شیرازی و نوری همدانی ملاقات کردند.

در این دیدار آیت الله العظمی مکارم شیرازی جهان اسلام را دردمند از تفرقه دانست و ابراز داشت: جهان اسلام دچار درد بزرگی شده است که ان شا الله این درد را با تمسک به قرآن کریم دوا می نماییم.

ایشان در ادامه افزود: عقب ماندگی و ویرانی تنها ثمرات اختلافات و تفرقه بین مسلمین است که قرآن صراحتا با آن مخافت نموده است.

تفرقه افکن بین امت اسلامی مشرک است

این عالم شیعه افزود: ادامه داد: مشرک کسیست که در دین عزیز اسلام تفرقه می افکند و به دنبال مخاصمه با برادران دینی خود می باشد زیرا قرآن کریم خطاب به پیامبر(ص)، تفرقه افکنان را از امت ایشان نخوانده است.

این مرجع تقلید گفت: با اشاره به خباثت های اخیر استعمار پیر ابراز داشت: انگلستان در بین ملت ها اختلاف افکنی می نماید تا استعمار خود را زنده نگاه دارد.

آیت الله مکارم شیرازی آمریکا و اسرائیل را عامل اصلی به جان هم انداختن مسلمانان دانست و عنوان داشت: یکی از بزرگترین عبادات علماء برای جلوگیری از تفرقه گرایی جامعه تبلیغ درست شعائر اسلامیست.

 

از پیش از انقلاب با علماء و مردم سیستان و بلوچستان ارتباط داشته و داریم

ایشان با بیان خاطرات تبلیغی و زندگی خود در بین مردم چابهار مردم سیستان و بلوچستان را خون گرم و مهربان دانسته و اظهارداشت: از پیش از انقلاب با علماء و مردم سیستان و بلوچستان ارتباط داشته و داریم.

مدرس حوزه علمیه قم در ادامه با بر شمردن وجوه اتحاد بین مسلمین ابراز داشت: با وجود سیل کثیر اشتراکات بین شیعه و سنی نمی بایست برای اختلافات به جان هم افتاد.

آیت الله مکارم شیرازی دیدار با ائمه جمعه و جماعات تشیع و تسنن را به فال نیک گرفت و افزود: امروز به جهت ملاقات با شما برادران عزیز روز خوبی بود.

 

شیعه و سنی وظیفه دارند عزت اسلام را حفظ نمایند

آیت الله العظمی نوری همدانی نیز با ایراد سخنرانی ضمن خیر مقدم و خوش آمد گویی به حضار در جلسه ابراز داشت: عزت از آن خدا، رسول الله و مومنین است به همین جهت وظیفه شیعه و سنیست که اسلام را در موضع عزت قرار دهیم.

مدرس حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: مسلمان می بایست سنگر ایمان به خدا را تقویت نماید و دراین راه با انجام فرائض دینی از سر اخلاص  قذم بردارد.

آیت الله نوری همدانی شرط علم نافع برای امت را همراهی آن با عمل دانست و گفت: علم می بایست توام با عمل باشد تا تاثیر گذار باشد.

ایشان با اصل خواندن اقتدار و حکومت برای عزت اسلام افزود: پیش از انقلاب ایران اقتداری پوشالی داشت اما خدا را شاکریم که در نظام جمهوری اسلامی اقتدار حقیقی را مشاهده می نماییم.

این مرجع تقلید سنگر جهان اسلام را وحدت خواند و عنوان داشت: وحدت گرایی  از اصول مستنبط از قرآن است که در تفسیر آیات متعددی آنرا می توان برداشت نمود.

 

 

هر کجای پیکره اسلام ظلمی شود همه جهان اسلام دردمند می شود

آیت الله العظمی نوری همدانی با تشبیه امت اسلامی به پیکر یک انسان ابراز داشت: امت اسلامی به مثل یک بدن می باشند؛ اگر عضوی ناراحت و آزرده شود درد تمام بدنه اسلام را فرا می گیرد.

ایشان خطاب به حاضرین در جلسه ابراز داشت: مراقب باشید؛ دشمن با شیعه هراسی و ایران هراسی داعش تشکیل می دهد تا وحدت شما را بر هم بزند.

 

سیستان تنها قومی بود که سب امیرالمومنین نکرد

آیت الله العظمی نوری همئانی با اشاره تاریخ درخشان سیستان و بلوچستان در تعظیم شعائر اسلامی ابراز داشت: در طول تاریخ سیستان و بلوچستان در راستای تعظیم شعائر اسلامی خوش درخشیدند به عنوان مثال در دوره ای تمام بلاد اسلامی علی بن ابی طالب را سب می نمودند اما تنها دیاری که از این کار امتناع نمود مردمان سیستان بودند.

 

 

چاپ خبر