کدخبر : ۶۹۳۱                          گروه خبری : استان                          تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶                         
امام جمعه موقت اهل سنت چابهار:

رسمیت بخشیدن به پایتختی قدس برای اسرائیل نقض حقوق بشر است/ کشته شدن در راه قدس شهادت فی سبیل الله است

مولوی عبد الواحد بزرگ زاده گفت: گروه های تکفیری در جمله خوارج بر شمرده می شوند، اعمالشان کافرانه و ظالمانه، و کشته شدگانشان شهید فی سبیل الله نمی باشند.

به گزارش سنت نیوز؛ مولوی عبد الواحد بزرگ زاده امام جمعه موقت اهل سنت چابهار در خصوص اقدام نسنجیده ترامپ در به رسمیت شناساندن قدس به پایتختی اسرائیل ابراز داشت: ترامپ با این اقدام اهانتی بزرگ به ملت های مسلمان، مردم عزیز فلسطین و حامیان آن نمود.

مدرس حوزه های علمیه اهل سنت افزود: اعلام پایتختی قدس برای رژیم غیر مشروع و غاصب صهیونیستی از طرف کشوری که خود را حامی حقوق بشر می داند، بزرگترین دلیل برای کذب ادعای آمریکای هاست.

امام جمعه موقت اهل سنت چابهار با اشاره به برخی جریانات انحرافی در درون جهان اسلام، درگیری و کشتار بین مسلمانان و و در پاسخ به این پرسش که چرا گروه های تکفیری و تندروئی به مثل داعش و جبهه النصره در مقابل اسرائیل غاصب هیچ گونه واکنشی نشان نداده اند ابراز داشت: یکی از ترفند های استکبار جهانی ایجاد درگیری بین مسلمین، و نابود سازی سرمایه های انسانی و زیر ساخت های کشورهای اسلامیست تا راه سیطره و تسلط بر مسلمانان هموار گردد.

وی در ادامه افزود: جنایتکارانی که در قالب گروه های تکفیری به نام اسلام برعلیه اسلام فعالیت داشته و دارند از منظر علماء بزرگ جهان اسلام به منزله خوارج هستند.

مولوی بزرگزاده در ادامه ابراز داشت: قطعا مبارزه با اسرائیل و کشته شدن در راه قدس شریف عین شهادت فی سبیل الله و ترویج شعائراسلامیست و همه گروه های تکفیری در جمله خوارج بر شمرده می شوند، اعمالشان کافرانه و ظالمانه، و کشته شدگانشان شهید فی سبیل الله نمی باشند.

 

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۶۹۳۱
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها