کدخبر : ۶۹۲۹                          گروه خبری : استان                          تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶                         
دست نوازش ترامپ بر سر اسرائیل؛

سکوت مرگبار حکام عرب در قبال اعلام رسمی پایتختی قدس برای اسرائیل/ اکران تراژدی قدس در تسخیر گرگها درآخرین روز هفته وحدت

رئیس‌جمهور آمریکا در یک سخنرانی رسمی در کاخ سفید اعلام کرد بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت می‌شناسد/بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستور اجرایی انتقال سفارت آمریکا به قدس را امضا کرد.

به گزارش سنت نیوز؛ رئیس‌جمهور آمریکا در یک سخنرانی رسمی در کاخ سفید اعلام کرد بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت می‌شناسد.

این در حالیست که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، دقایقی پس از آن که ترامپ طی سخنرانی خود قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و دستور اجرایی انتقال سفارت آمریکا به قدس را امضا کرد، طی سخنرانی‌ای این رویداد را تاریخی توصیف کرد. وی از ترامپ بابت این تصمیم خود قدردانی و تأکید کرد «هرگونه توافق صلحی با فلسطینیان باید منوط به این باشد که شهر قدس، پایتخت اسرائیل است». نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزود هیچ توافق سازشی که در آن بیت المقدس بخشی از اسراییل شناخته نشود، حاصل نخواهد شد. نتانیاهو همچنین از کشورهای دیگر خواست سفارت‌هایشان را از تل‌آویو به قدس انتقال دهند.

اعلام رسمی پایتختی قدس برای اسرائیل به منزله اعلام رسمی جنگ با فلسطینیان و عدم پایبندی اسرائیل به توافقات صورت گرفته ایست که بارها تاکید و التزام بر رعایت آنها داشته است.

حال سوالاتی اساسی در این میان به ذهن خطور می کند که مهمترین آنها رویکرد دولت های عربی در مقابل این واقعه اسف بار است.

آیا عربستان سعودی که خود را ام القرای جهان اسلام می داند از مسلمانان فلسطینی و حقوق از دست رفته آنها دفاع می کند؟

آیا جماعاتی که خود را مبارزین و مجاهدین فی سبیل الله می دانند و سالها در عراق و سوریه دست به جنایت زدند در مقابل تعرض آشکار صهیونیزم یهودی که خداوند دستور مستقیم به تقابل با آنها را در کلام الله مجید صادر کرده است واکنشی نشان خواهند داد؟

آیا اعلام این خبر در روزهای آخر هفته وحدت تلنگری جدی به مسلمانان نیست تا با اتحاد حقیقی دست خبیث مشرکین را از سر مسلمانان قطع کنند؟

آیا وقت آن نرسیده تا حکام مسلمان به مثل مردمانشان دست در دست هم بدهند و اعتصام به حبل الله المتین کنند تا دیگر خون بی گناهی ریخته نشود؟

 

 

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۶۹۲۹
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها