کدخبر : ۶۸۸۰                          گروه خبری : کشور                          تاریخ انتشار : جمعه ۵ آیان ۱۳۹۶                         
آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

امنیت و تجهیزات نظامی ایران قابل مذاکره نیست/ سپاه و ارتش ارزش‌های این کشور هستند

خطیب نماز جمعه تهران گفت: امنیت و تجهیزات نظامی جمهوری اسلامی ایران قابل مذاکره و حرف زدن نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سنت نیوز؛ به نقل از خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد آیت‌الله امامی کاشانی خطیب نماز جمعه تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته پایتخت، گفت: ما اگر عبد و بنده خداوند باشیم، باید لباسمان، قیافه، کارها و نگاهمان را نیز خداوند بپسندد، ما همه ما باید بنده خدا باشیم و همه کار‌های ما برای بندگی خدا باشد.

وی با اشاره به مبارزه ملت عراق با تروریسم، افزود: عراق با تروریسم مبارزه و از تجزیه کشورش جلوگیری کرد، دشمن نتوانست تجزیه و اشغال عراق را به کمک یک مشت اراذل و اوباش انجام دهد که این به لطف رزمندگان و نیرو‌های مردمی و ملت عراق است.

آیت الله امامی کاشانی با اشاره به دیدار روز گذشته حیدرالعبادی نخست وزیر عراق با رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: ایشان به عراقی ها گفتند به آمریکا اعتماد نکنید که این یعنی محور تمامی ارزش های عراق؛ و دیگری اینکه ایشان فرمودند که به نیروهای جوان اهمیت دهید که سخنی بسیار مهم است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد:  آمریکا در عراق به دنبال ریشه کن کردن تروریسم نیست؛  تنها با یک بمباران که مشکل حل نمی‌شود.

آیت الله امامی کاشانی اظهار کرد: سرداران سپاه و افسران ارتش و نیرو‌های فداکار، برای کشور ارزش هستند. خداوند سردار سلیمانی، همه افسران و سرداران و جانبازان را از گزند حوادث حفظ کند.

وی اضافه کرد: ایران امروز در جهان می درخشد، اینکه آن رئیس جمهوری نادان و بی ادب آمریکا نسبت به ملت ایران و سپاه حرف می زند، حسد، بغض و دشمنی است و جنگ با فکر، مغز، اندیشه، دل، فداکاری ها و شجاعت ها است که همین موارد برای کشورما امنیت و عزت آورده است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه امنیت و عزت امروز ما مرهون شجاعت و عزت رزمندگان است، افزود: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، درباره تجهیزات نظامی نمی توان مذاکره کرد و چک و چانه زد، ما هرچه را برای اقتدار و انسجام و اعتلای کشور نیاز باشد، فراهم می کنیم و این نکته ای است که باید به آن توجه کرد.

آیت الله امامی کاشانی ادامه داد: دشمن با فکرها می جنگد و این فکر و فرهنگ را باید حفظ کرد، زیرا این فرهنگ است که کشور را به اقتدار می رساند و این مراسم اربعینی که چندسالی است شروع شده، در آن نکته ای دارد که کربلا محور و حسین (ع) معلم است و راه، راه فداکاری و شهادت بوده که باید در جامعه گسترش یابد.

وی با بیان اهمیت توجه به فرهنگ عاشورا، افزود: امام حسین (ع) در جریان کربلا با ظلم و ریشه ظلم جنگید و در مقابل ظالمان ایستاد.

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۶۸۸۰
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها