کدخبر : ۶۸۰۹                          گروه خبری : اخبار                          تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶                         
در هشتمین سالگرد شهدای وحدت مطرح شد:

خدمات سرداران وحدت در یاد مردم استان فراموش نمی شود/ نام شهید شوشتری در جنوب شرق ماندگار است

صبح امروز هشتمین سالگرد شهدای وحدت و پنجمین سالگرد سردار شهید لکزایی در زاهدان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سنت نیوز؛ به نقل از عصرهامون؛ صبح امروز هشتمین سالگرد شهدای وحدت و پنجمین سالگرد سردار شهید لکزایی با حضور آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان، سردار محمد مارانی فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق، سردار حسین معروفی فرمانده سپاه سلمان ، دکتر کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد، ریش سفیدان و علمای شیعه و سنی، فرماندهان نظامی و انتظامی و مرزبانی خانواده معظم شهدا و جمعی از مسئولان در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شد.

سردار مارانی در این مراسم ضمن خیر مقدم به حضار و گرامی داشت یاد شهدا اظهار کرد: منطقه جنوب شرق و مردم شریف و ولایتمدار سیستان و بلوچستان هیچ گاه یاد سرداران شهید وحدت بویژه شهید شوشتری را فراموش نمی کنند هر چند عمر خدمتی سردار شوشتری خیلی کوتاه بود اما آنچنان در دل مردم جای گرفت که از ایشان به عنوان مسیح منطقه سیستان و بلوچستان نام می برند.
وی افزود: نام شهید شوشتری نامی آشنا برای همه مردم در منطقه سیستان و بلوچستان است و در همین مدت کوتاه آن چنان در دل مردم جای گرفت که گویی سالیان سال با مردم منطقه زندگی کرده است و این بواسطه نیت این شهید بزرگوار بود و خدمات شایسته ای که ارائه کرده بود.
وی بیان داشت: نام شهید شوشتری در سیستان و بلوچستان و منطقه جنوب شرق ماندگار شد و گرامی می داریم یاد شهید شوشتری را که با روحیه ی مردم یاری و مردم داری و مردم نوازی کار خود را آغاز کرد و برای ایجاد امنیت نه تنها از ابزار و تجهیزات نظامی بلکه از ابزار مردم داری و مردم یاری و مردم نوازی استفاده کرد و راه وی همچنان ادامه دارد.
وی با بیان اینکه سردار شهید شوشتری در بحث امنیت و وحدت شیعه و سنی در کنار هم و در مسایل فرهنگی ،معیشتی و اقتصادی ورود کردند، افزود: علی رغم توطئه های داخلی و خارجی و توطئه هایی که دشمن  بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد می کند مردم خادمین خود را و کسانی را که نسبت به جامعه و ولایت و نظام همگام و همراه هستند می شناسند و ارادت خاص به آنها دارند.
وی اضافه کرد: مردم امروز می دانند علی رغم توهین آمریکایی ها به سپاه پاسداران، سپاه پاسداران در کنار سایر نیروهای مسلح در کنار مردم در همه احوالات هستیم.

در ادامه این مراسم جواد کریمی قدوسی در مراسم هشتمین سالگرد شهدای وحدت و پنجمین سالگرد سردار شهید لکزایی که صبح امروز در حسینه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شد ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای وحدت اظهار داشت: مظهر جهاد، ایثار، فداکاری و تمام فضایل انسانی و اسلامی مجموعه مقدسی هستند به نام سپاه پاسداران که متعلق به همه اقشار و مذاهب و اقوام و ایرانیان و مسلمانان بلاد اسلامی  هستند.
وی افزود: امروز در سالگرد شهادت فرزندان شما در این منطقه با چهره درخشان شهید شوشتری که نماد مظلومیت و مقاومت مردم سیستان و بلوچستان است مراسمی بر پا شده است تا از ایثار و فداکاری سپاه و بسیج و آرمانها و ارزشهای انقلاب اسلامی بگوییم و اینکه چه تعریفی و چه ویژگی هایی شهدایمان دارند و رسالت مردم این سرزمین چیست.
وی دفاع از اسلام و قران و ولایت را ویژگی برجسته جبهه مقاومت سپاه و شهید شوشتری دانست و ادامه داد: با اعتقاد و  نیت دفاع از اسلام و قران و حمایت و جانفشانی در راه پیاده شدن آرمانهای دین قدم به میدان گذاشتید.
قدوسی سیاستمداری و کاردانی در وقایع اجرایی کشور و حفظ امنیت در جمهوری اسلامی را از ویژگی های شهید شوشتری خواند و بیان داشت:  ماموریت شهید شوشتری در این استان حفظ وحدت و ایجاد امنیت و ارائه خدمت بود، سه کلید واژه با دریایی از رموز در مدیریت را در هم ادغام می کرد تا بتواند رسالت خود را دقیق پیاده کند و به خوبی رسالت خود را انجام داد.
وی جهاد، خدمت و فداکاری ، فصاحت و بلاغت و بصیرت دهی را ویژگی دیگر شهید شوشتری دانست و خاطر نشان کرد: فرمانده در اسلام به کسی گفته نمی شود که فقط شمشیر به دست بگیرد و در آسمان به چرخش دربیاورد بلکه فرمانده کسی است در وسط میدان معرکه هر شبهه ای در مسایل سیاسی، فرهنگی و ... بوجود می آید با روشنگری و بصیرت دهی شبهات را بزداید.
نماینده مردم مشهد گفت: شهید شوشتری و جبهه مقاومت اهل جهاد و هجرت بود و همه عمرش در حال جهاد بود . همیشه کوله پشتی اش بر دوشش بود. در اوج عملیات خیبر بدون داشتن جانپناه و سنگر در وسط معرکه در کمال آرامش در حال هدایت و حراست از رزمندگان حاضر بود. در اوج معرکه های فتنه 88 در محور مقابله با فتنه گران قرار داشت.
وی دشمن شناسی و شجاعت را از دیگر ویژگی های شهید شوشتری خواند که فضیلتی است بی نظیر و بی دلیل و ضرورتی حتمی برای جبهه حق و ادامه داد: شهید شوشتری در این ویژگی سرآمد بود وقتی در این منطقه آمد تمام طوایف و محرومین و یاران انقلاب را شناسایی کرد که باید جان خود را فدای آنها کرد و تعداد اندکی طغیان و نافرمان را دشمن شناسایی کرد و به یاری حق بر سر آنان کوبید تا آنها را مطیع حق بگرداند این ویژگی سپاهی  است که ترامپ در دشمنی با ملت ایران تیر خود را به سمت آن پرتاب کرده است.
قدوسی ویژگی دیگر شهید شوشتری و شهدای وحدت و شما مردم انقلابی بودن، قاطع بودن و سازش ناپذیر بودن در دفاع از ارزشهای اسلامی خواند و افزود: دشمن همیشه در مواجهه با این چهره ها مطلقا نا امید است که بتواند با تهدید، تطمیع، تزویر این افراد را از میدان به دور کند.
نماینده مردم مشهد، بردباری و خویشتن داری و خیرخواهی برای عموم مردم را از دیگر ویژگی های شهید شوشتری خواند و اضافه کرد: میدان جهاد میدان رفاه و آسایش نیست میدان تکیه دادن به تکیه گاهها نیست بلکه میدان سختی ها و دشواریهاست که جز با فضیلت حلم و بردباری کسی یاری دفاع از حق را پیدا نمی کند.
وی افزود: میدان جهاد میدانی است که در عین حال که سلاحت را دستان و قبضه خود می فشاری باید در همان لحظه مراقب حال محرومین در همان منطقه و خیرخواه آنها باشی چرا که هدف از جهاد همین است. یکی از چهره های درخشان  اسلام در کل کشور در ارائه خدمات به نیروهای تحت امر خود و رزمنده و همه مردم  شهید شوشتری بود.
وی با اشاره به خطبه 151 نهج البلاغه ادامه داد: این فتنه ها مخصوص سرزمین اعراب است نه سرزمین ایران  و خیلی تلاش کرده اند ایران را در طومار فتنه ها در هم کشند اما شهدای وحدت و هوشیاری و بصیرت ملت ایران نگذاشت کشور ایران اسلامی در این فتنه ها غرق شود.
قدوسی افزود:  مسلمانان بلاد اسلامی اگر می خواهید از فتنه نجات پیدا کنید آنچه که پیوند امت اسلامی بدان استوار است (وحدت) بر پایه های طاعت بر خود لازم بشمارید و در مسایل منطقه و جهانی پیرو احکام اسلام باشید و فرمان  ولی امر مسلمین را سر لوحه خود قرار دهیم. بر خدای ستمدیده وارد شوید شهید شوشتری بر خدای ستمدیدگان این سرزمین وارد شد و طرف آنها را گرفت. طرفدار حق باشید این سند و حوادث تاریخ است.
وی ادامه داد: اسلام همه را به "وحدت" و شیطان همه را به "تفرقه" دعوت می کند دشمنان اسلام همه جلسه می گذارند و می گویند دو جنگ جانانه ما راه انداختیم و 50 میلیون کشته و 45 میلیون آواره داشتیم و اگر اتحادیه اروپا را تشکیل ندهیم جنگ جهانی سوم دوباره از سرزمینهای ما شعله ور خواهد شد و می نشینند و  20 تا 30 تا کشور اروپایی باهم متحد می شوند و سیاستهاشان را برای حفظ امنیت و پیشرفت کشورشان یکی می کنند اما وقتی به بلاد اسلامی می رسند نقشه تجزیه بلاد را صادر می کنند.آنها می دانند که نمی توانند عراق واحد ایران  متحد و سوریه و یمن پهناور  را به تنهایی از پای دراورند و به آن مسلط شوند.
وی در پایان گفت: در حالیکه کشورهای دنیا با تلی خاک یکی شده شما در خاک کشورتان رو به آبادانی می روید و همه در کنار هم با محور جوانمردی و فتوت و آزادگی در یک جبهه جمع می شوید.

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۶۸۰۹
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها