کدخبر : ۶۷۶۹                          گروه خبری : اخبار                          تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶                         
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

مشکلات ساخت زائرسرا در مرز میرجاوه برطرف می شود

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون قدم های خوبی برای احداث زائرسرا برداشته شده است اما موانعی مانند نقل و انتقال تیر برق و غیره وجود دارد که ان شالله این مشکلات برای ادامه فعالیت آستان قدس رضوی مرتفع خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سنت نیوز؛ به نقل از آیت الله عباسعلی سلیمانی در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: به مسئولین این شهرستان به خاطر پذیرایی و میزبانی از 50 هزار زائر پاکستانی امام رضا(ع) و ابا عبدالله الحسین(ع) در طول سال دست مریزاد می گوییم.


وی افزود:شهرستان میرجاوه در حال رشد و پویایی است و ساخت و ساز جدید شهر نشانه تحولی بنیادین در منطقه است از طرفی دیگر امنیت حاکم در این شهرستان حاکی از همدلی مسئولان مرزبانی، انتظامی، سپاه و فرمانداریست و این جز برکات نظام جمهوری اسلامی ایران است.
وی با اشاره به روند ساخت زائرسرای امام رضا(ع) در مرز میرجاوه، خاطرنشان کرد: اگرچه با امکانات اولیه ای که در اینجا مستقر شده است می توان از زائرین پذیرایی کرد و زائران در مکان پایانه مرزی میرجاوه می توانند استراحت و از این مکان عبور کنند، اما از آنجاییکه آستان قدس رضوی مقید شد تا زائرین را از محل حرکت تا مشهد مقدس و بالعکس خدمات رسانی کند در این محل زائرسرایی احداث خواهد کرد چراکه شمار زیادی از زائران از کشور پاکستان از مرز میرجاوه برای زیارت امام رضا(ع) و سفر به عتبات عالیات عراق وارد کشور ما می شوند.

 

امام جمعه زاهدان خاطرنشان کرد: تاکنون قدم های خوبی برای احداث زائرسرا برداشته شده است اما موانعی مانند نقل و انتقال تیر برق و غیره وجود دارد که ان شالله این مشکلات برای ادامه فعالیت آستان قدس رضوی مرتفع خواهد شد.

 

وی بیمارستان میرجاوه را برای ارائه خدمات به بیماران مناسب عنوان و تاکید کرد: بیمارستان 32 تختخوابی میرجاوه این امکان را دارد تا علاوه بر بیماران شهرستان به زائرین پاکستانی که از این شهرستان عبور می کنند نیز خدمات درمانی ارائه دهد، اگرچه کادر بیمارستان نیمه تکمیل است اما تجهیزات بیمارستان تامین شده، رییس دانشگاه علوم پزشکی باید پزشکان بیشتری را برای تامین آرامش و امکانات بیشتر بیماران در این بیمارستان درنظر بگیرد.

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۶۷۶۹
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها