کدخبر : ۶۶۷۷                          گروه خبری : اجتماعی                          تاریخ انتشار : جمعه ۷ مهر ۱۳۹۶                         
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ‌سیستان و بلوچستان در همایش ائمه جمعه و جماعت:

مساجد محوری‌ترین پایگاه‌ دینی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی هستند

حجت‌الاسلام علی‌نقی طهرانی‌زاده گفت: مساجد بزرگترین و محوری‌ترین پایگاه‌های معنوی و دینی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در جامعه هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سنت نیوز؛ به نقل از چهاربهاران، حجت‌الاسلام علی‌نقی طهرانی‌زاده در همایش ائمه جمعه و جماعت که با حضور علما و روحانیون شیعه و سنی برگزار شد، اظهار کرد: دین عامل وحدت جامعه و سبب صلح و سازش است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری دولت‌های مختلف را به گونه‌ای هدایت می‌کند که لطمه‌ای به انقلاب نخورد، بیان کرد: دشمن با تمام توان نیروهای خود را برای مقابله و نابودی انقلاب پیاده کرده است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ‌سیستان و بلوچستان روحانیون را وارث انبیا دانست و گفت: روحانیون در هرکجا دنیا رفتاری ضد شریعت دین و اسلام انجام شود با آن مقابله می کنند.

وی ادامه داد: روحانیون باید مبارز و پیش قدم در رفع مشکلات مردم باشند همانطور که نهضت با شکوه انقلاب اسلامی نیز توسط آنان انجام گرفت.

حجت‌الاسلام طهرانی‌زاده با اشاره به اینکه رسالت طلبگی و روحانیت در مسیر انبیای الهی حرکت کردن است، تصریح کرد: مسئولیت‌شناسی و مسئولیت‌پذیری اصلی‌ترین ویژگی مبلغان دینی به شمار می‌رود.

وی جایگاه عظیم روحانیت در جامعه را غیر قابل انکار دانست و افزود: هیچ چیز نمی تواند جای علما و روحانیون را بگیرد.

وی ادامه داد: استکبار امروز با نام حاکمیت دینین ودین مداری ،خشونت وکشتار در منطقه را ترویج داده واین موضوع دراسلام هراسی منطقه تاثیر گذار است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان اذعان کرد: استکبار جهانی همیشه در صدد این بوده است که بین مسلمانها به بهانه های گوناگون، از جمله اختلافات مذهبی بین شیعه و سنی، اختلافات مذهبی ایجاد کند و هر کدام از این مذهبها و مسلمانها را که باید در صلح وصفا باشند به جان هم بیندازد.

 حجت‌الاسلام طهرانی‌زاده یکی از نقشه های اساسی استکبار جهانی ایجاد و حمایت از فرقه های تکفیری درمقابل بیداری اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: وظیفه علماء و روحانیون در این عرصه بسیار خطیر و حساس است ما باید مواظب باشیم که روشنگیری زیادی نسبت به این  فرقه ها داشته باشیم.

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۶۶۷۷
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها