کدخبر : ۶۶۶۴                          گروه خبری : اخبار                          تاریخ انتشار : پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶                         
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان:

بیش از ۴۰۰ برنامه در هفته امر به معروف و نهی از منکر برگزار می شود

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان گفت: براساس جمع بندی و برنامه ریزی های انجام شده، بیش از ۴۰۰برنامه مختلف توسط ۱۹ستاد استان درهفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر در دستور اجرا قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سنت نیوز؛ به نقل از عصرهامون، محسن اکبری در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت فرا رسیدن هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر در محل سالن اجتماعات سازمان قضائی نیروهای مسلح سیستان و بلوچستان برگزار شد، افزود: این برنامه ها شامل برنامه های مختلفی به مثل انجام سخنرانی، تجمع های سراسری،مراسمات بزرگداشت شهدای امر به معروف و نهی از منکر، نواختن زنگ امر به معروف و نهی از منکر، برگزاری مراسمات بزرگداشت شهدای آموزش و پرورش، برپایی کرسیهای آزاد اندیشی، احرای نشست های علمی، برگزاری گردهمایی های مختلف، دیدار با خانواده شهدا، غبار روبی مزار شهداء و غیره از جمله مهمترین برنامه های این هفته خواهد بود که توسط معاونت های ستاد و دستگاه های اجرایی به مرحله اجرا درخواهند آمد.

وی با تشریح چارت ستاد و وظایف هر بخش، ادامه داد: در حال حاضر در بخش طلایه داران 4372طلایه دار آماده کار در نقاط مختلف استان حضور دارند.
اکبری در خصوص سوال خبرنگار ما در زمینه کمرنگ شدن بازرسی ها از دستگاه های اجرایی، اضافه کرد: بازرسی از دستگاه های اجرایی در سال گذشته  به مث سالهای قبل ادامه داشته است به گونه ای که طی سال 95تعداد 107نهاد مورد بازررسی قرار گرفته و نتایج آن علاوه بر خود دستگاه، به استانداری نیز ارسال شده است.
وی در خصوص شیرآباد زاهدان و معضلات و مشکلاتی که در این منطقه وجود دارد، اظهار کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر وظیفه اجرایی ندارد و مسایل را از طریق دستگاه های مربوطه تاحصوص نتیجه پیگیری می کند اما در خصوص این منطقه تاکنون کمیسیون های مختلفی برگزار شده و اقداماتی نیز شده است اما باید مسایل آنجا را با کار ریشه ای حل کرد.
این مقام مسئول ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر و تذکر لسانی وظیفه همگانی است و همه باید اجرای آنها را در اولویت کار خود قرار دهند.
وی خاطر نشان کرد: بیشتر مسائل و مشکلات موجود در جامعه نشات گرفته از عدم اجرای مناسب و دقیق دو فریضتین امر به معروف و نهی از منکر است.
وی گفت: با توجه به تاکیدات اسلام، امر به معروف و نهی از منکر در ماده 8قانون اساسی آمده است و امام راحل(ره) در پی تشکیل وزارتخانه ای به نام امر به معروف و نهی از منکر در کشور بود که تاکنون محقق نشده و به شکل ستاد در حال فعالیت می باشیم.
وی در پایان از رسانه ها درخواست کرد تا بیش از گذشته در خصوص امر به معروف و نهی از منکر به انتشار مطالب بپردازند.
 
 

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۶۶۶۴
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها