کدخبر : ۶۵۸۹                          گروه خبری : استان                          تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶                         
امام جمعه موقت اهل سنت چابهار:

تجزیه و تحلیل غلط بزرگترین عامل تکفیر و گمراهیست

مولوی عبد الواحد بزرگ زاده گفت: نتیجه فهم غلط از دین کشتار زنان و بچه های بی گناه در برخی کشورهای اسلامی است که نهایتا به بد نامی دین منجر می شود.

به گزارش سنت نیوز؛ گسترش فضای مجازی و رشد روز افزون شبهات اعتقادی دراین فضای بدون خط کشی و مرزبندی سبب شده است تا عده زیادی از جوانان و نوجوانان در ورطه مهلک غفلت و ضلالت گرفتار شوند.

 مولوی عبد الواحد بزرگ زاده امام جمعه موقت اهل سنت چابهار در این خصوص ابراز داشت: در عصر کنونی که علم و دانش به صورت گسترده ای در دسترس همگان است و به حمد الله علماء اسلام در سراسر بلاد اسلامی پخش شده اند و تقریبا شهر و روستایی نیست که عالم دینی نداشته باشد، متاسفانه عده ای از جوانان در اثر اغوآت گسترده دشمنان به ورطه تکفیر افتاده و اجتهاد بدون تخصص در دین می نمایند.

مولوی بزرگ زاده در ادامه با غلط خواندن اجتهاد با رای بدون سابقه علمی عنوان داشت: عمده مشکلات ما در مسائل اعتقادی به جهت بی سوادی و تجزیه و تحلیل غلط از مسائل است.

وی با اشاره به قاعده مند بودن استنباط احکام شرعی ابراز داشت: بدست آوردن یک حکم شرعی نیاز به کنکاش در قواعد دینی دارد و نمی توان به ظواهر صرف اکتفا کرد.

امام جمعه موقت اهل سنت چابهار افزود: برخی از افراد مغرض که اهداف خاصی را دنبال می کنند با جهت دادن به اذهان جوانان به سمت برخی ظواهر و یا استنباط های غلط سعی در جذب و شستشوی مغزی آن جوان برای اهداف خود را دارند.

وی ادامه داد: جوانان ما باید در کنار علماء شاخص و مفتیان دینی و مطالعات عمیق معلومات مورد نیاز خورد را کسب کنند تا تعریفی درست از اصطلاحات دینی ای به مثل جهاد بدست آورند.

مولوی بزرگ زاده با اشاره به کشتار مردم بی گناه در برخی بلاد اسلامی ابراز داشت: نتیجه فهم غلط از دین کشتار زنان و بچه های بی گناه در برخی کشورهای اسلامی است که نهایتا به بد نامی دین منجر می شود.

 

 

 

 

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۶۵۸۹
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها