کدخبر : ۶۵۵۹                          گروه خبری : استان                          تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۶                         
مدرس حوزه های علمیه اهل سنت؛

تغییر قبله از مسجد الاقصی به مسجد الحرام کمر یهودیت را شکست/ روابط کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی خطرناک است

مولوی یونس هاشمزهی گفت: خوف آن می رود که ارتباطات عمیق بین برخی دولت های اسلامی با اسرائیل مکه مکرمه و مدینه منوره را نیز در یک فرآیند بلند مدت به سرنوشت مسجد الاقصی دچار نماید.

به گزارش سنت نیوز؛ ظاهر امر اینست که قبله اول مسلمین به واسطه شماتت های یهودیان به امر خداوند رحمان از مسجد الاقصی به مسجد الحرام تغییر کرد.

مدعیان دروغین مسجد الاقصی با طعنه و کنایه مسلمانان را به جهت پیروی از خداوند و اقامه نماز به سمت مسجد الاقصی مسخره می نمودند که خداوند متعال امر به تغییر قبله از مسجد الاقصی به مسجد الحرام را صادر نمودند.

مولوی یونس هاشمزهی فعال فرهنگی اهل سنت در این خصوص با اشاره به نکات تاریخی و تفسیری بی شمار در این خصوص ابراز داشت: یکی از مهمترین نکاتی که در این رویداد بزرگ صدر اسلام روی داد اعراض مسلمین از یهودیانی بود که تنها هدفشان استهزاء و پایین کشاندن اسلام بود و با تغییر قبله کمرشان شکست.

وی افزود: این مدل کاری یهودیت تاکنون نیز ادامه دارد و در لواء صهیونیسیم به صورت بین المللی برای براندازی تفکرات اسلامی و نابودی مسلمانان فعالند.

مولوی هاشمزهی امروز مسجد الاقصی را فاجعه بار توصیف کرد و ابراز داشت: اگر مسجد الاقصی که به قول خود صهیونیست ها برایشان بسیار حائز اهمیت است واقعا اهمیت می داشت اقدام به تخریب آن نمینمودند.

وی با بیان اوضاع اسفناک ارتباطات برخی کشورهای اسلامی با اسرائیل ابراز داشت: خوف آن می رود که ارتباطات عمیق بین برخی  دولت های اسلامی خصوصا عربستان سعودی با اسرائیل مکه مکرمه  و مدینه منوره را نیز در یک فرآیند بلند مدت به سرنوشت مسجد الاقصی دچار نماید.

مدرس حوزه های علمیه اهل سنت خاش با اشاره به فجائع انسانی در حال وقوع در کشورهای اسلامی ابراز داشت: اسلام بر علیه اسلام و مسلمان بر علیه مسلمان تئوری صهیونیسمیست که می خواهد انتقام خواری ها و حقارت های یهودیت را از اسلام بگیرد و نباید وارد آن شد.

 

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۶۵۵۹
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها