کدخبر : ۶۵۳۱                          گروه خبری : استان                          تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶                         
مژدگانا که گربه عابد شد؛

تجهیز کنندگان دیروز صدام به سلاح های شیمیایی مبارزان امروز با سلاح های شیمیایی/ امام جمعه اهل سنت ایرانشهر: آمریکا تنها بازنده حمله موشکی به سوریه است

مولوی عبد الصمد کریمزائی گفت: هنوز مدتی از ادعاهای ترامپ در مبارزه با داعش نمی گذرد که بر خلاف جریان تمام حرفهایش برای منفعت رساندن به داعش به سوریه حمله کرد.

به گزارش سنت نیوز؛ به گواهی تاریخ ابزار و ادوات شیمیایی در طول تاریخ پیدایش خود قربانیان زیادی را به مهلکه کشانده است.

تاریخچه رسمی استفاده از سلاح شیمیایی در جهان به سال 1915برمی‌گردد؛ وقتی آلمان در جنگ جهانی اول، از گاز سمی برای تصرف شهر ایپر در بلژیک استفاده کرد.

آمار کشته‌شدگان این حمله متفاوت است و از 5هزار تا 15هزارنفر گزارش شده‌است. بعد از آن، بریتانیا در دهه 1920از گاز سمی نامعلومی علیه عراقی‌ها و عمدتا کردهایی که علیه حکومت استعماری بریتانیا در عراق اعتراض و شورش کردند، استفاده کرد.

وینستون چرچیل نخست‌وزیر پیشین بریتانیا آشکارا از استفاده از سلاح شیمیایی حمایت می‌کرد و مخالفان این جنگ‌افزار را افرادی دل‌نازک می‌خواند؛ سپس در سال‌های 1935و 1936، نظامیان ایتالیا در جنگ حبشه از گاز خردل علیه کشورهای لیبی و اتیوپی استفاده کردند. این حمله 15هزار کشته به جا گذاشت.ژاپن نیز از گاز خردل و سیانور و کلر در جنگ با چین استفاده کرده‌است؛ این اقدام در سال 1945تا 1947روی دادکه البته  برآورد دقیقی از شمار تلفات این حملات وجود ندارد.

آمریکا نیز در جنگ ویتنام در سال‌های 1955تا 1975، برای نابود کردن جنگل‌هایی که مخفیگاه چریک‌های ویت‌کونگ بود، از ماده‌ای سمی به نام عامل نارنجی استفاده کرد.

جمهوری اسلامی ایران نیز قربانی ویرانگری سلاح های شیمیایی اروپایی ها در سال های جنگ تحمیلی توسط صدام بوده است؛ حلبچه، شلمچه و سردشت تنها گوشه ای از خیانت اروپاییان و آمریکا را در تجهیز رژیم بعثی به سلاح های شیمیایی و سکوت در قبال بکاری گیری آن توسط صدام را در اوراق تاریخ ثبت نمود.

 

 

حال جای بسی تعجب دارد که چطور تولید کنندگان سلاح های شیمیایی، بیولوژیکی و اتمی فقط به جهت احتمال اثبات نشده وقوع حمله شیمیایی در سوریه دستور به موشکباران این کشور می دهند.

آمریکا از تصمیم و برنامه صدام برای حمله شیمیایی علیه ایران مطلع بوده ولی کاری برای جلوگیری از آن انجام نداده ‌است اما اکنون همان تفکر منفعت گرا ژست خود را تغییر داده و برای جنایت کاران داعشی و امثالهم اشک نمساح می ریزد!

مزدورانی که بنا بر دلائل عقلی و نقلی و به استناد ویدئوهای منتشر شده از ناحیه خودشان بویی از انسانیت نبرده اند یک شبه گفتارشان اصح القول و کلیپ هایشان مدرک رسمی بین المللی شده است.

در هر صورت واقعه ادعایی خان شیخون سوریه حادثه ایست که ضرورت دارد کمیته ای حقیقت یاب برای آن تشکیل شود تا اصل ماجرا مکشوف شده و مقصرین حقیقی در دادگاه های بین المللی به عنوان جانیان جنگی مجازات گردند نه اینکه کشوری قلدر و مستکبر بدون هیچ مجوز بین المللی اقدام به موشک باران کشوری که هنوز اتهامش ثابت نشده است بنماید.

مولوی عبد الصمد کریمزائی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در این خصوص ابراز داشت: حمله موشکی آمریکا به سوریه قطعا به ضرر آمریکا تمام خواهد شد زیرا بیانگر تناقض های گفتاری و رفتاری ناشی از سردرگمی سیاسی است.

 

 

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در ادامه ابراز داشت: هنوز مدتی از ادعاهای ترامپ در مبارزه با داعش نمی گذرد که بر خلاف جریان تمام حرفهایش  برای منفعت رساندن به داعش به سوریه حمله کرد.

مولوی کریمزائی با عمیق خواندن عمق پیامدهایی این اقدام بی باکانه و نسنجیده آمریکایی ها عنوان داشت: به زودی آمریکایی ها می فهمند که نجواهای اسرائیلی ها و برخی کشورهای منطقه برای شریک کردن آمریکا در جنگ های منطقه بزرگترین باتلاقیست که در آن گیر خواهند افتاد.

 

 

به نظر می رسد قطع به یقین آمریکا و شخص آقای ترامپ به مثل اروپا از این دسته حمایت های بی دریغ از داعش و افراطیون پشیمان خواهد شد.

 

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۶۵۳۱
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها