کدخبر : ۶۵۰۷                          گروه خبری : استان                          تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶                         
جای خالی اقتصاد مقاومتی در روستاهای سیستان و بلوچستان؛

خداحافظی درختچه های "گونجک" وذخائر دره آهو با اهالی روستا/ فقر عامل تنهایی مسواک های اصیل بلوچی

دره آهو روستایی در سیستان و بلوچستان است که از نعمات الهی غنیست اما زیر فشار فقر کمر خم کرده و دانه دانه اهالی خود را از دست می دهد.

به گزارش سنت نیوز؛ فقر و محرومیت یکی از مهمترین عوامل خالی شدن روستاهای سیستان و بلوچستان از سکنه است.

دره آهو یکی از این روستاهای بخش بزمان است که هم از نظر گیاهان دارویی غنی و هم از لحاظ معادن که درصد قابل توجهی از معادن استان را دارد اما متاسفانه به جهت محرومیت حاکم بر منطقه به شدت در تنگنا قرار گرفته و اهالی آن مجبوربه کوچ سریالی از این روستا می باشند.

درختچه های "گونجک" این روستا پس از کوچ اهالی دیگر کمتر مورد استفاده قرار می گیرد و دندان های بی رحم فقر مسواک اصیل بلوچی را در این منطقه برای خود تصاحب می نماید.

این تنها بخشی از محرومیتیست که رهبری انقلاب بارها از آن گلایه می نماید و مسئولین را امر به برچیدن آن می نمایند اما مع الاسف نتیجه اوامر امام المسلمین فعلا کم رنگ است!

امثال روستای دره آهو در ایران کم نیست؛ مناطقی که در عین ثروتمندی و غنای از منابع طبیعی با دیو قدرتمند فقرو ضعف مالی در گیر می باشند.

به نظر می رسد مسئولین ذی ربط به جای به آب و آتش زدن برای تامین منابع مالی از مصادر خارجی و یا داخلی در دست اشخاص خاص بهتر است تا نیم نگاهی به امثال دره آهو ها افکنده تا خود را از اغیار بی نیاز نمایند؛ به نعبیر بهتر، یکی از جلوه های  اقتصاد مقاومتی نگاه به خود و تامین نیازهای کشور از منابع بکر طبیعی داخلیست.

منابعی که اقتصاد ایران را مقاوم، جوانان کشور را مشغول به کار و تولید کشور را رونق داده و انبوهی از معزلات و زخم های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی کشور عزیز انقلابیمان را التیام می بخشد.

 

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۶۵۰۷
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها