کدخبر : ۶۴۶۷                          گروه خبری : استان                          تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶                         
مشاغل کاذب آن روی سکه اقتصاد سیستان و بلوچستان؛

استوک فروشی و کوله بری چالشی برای تولید و اشتغال حقیقی در سیستان و بلوچستان/ استهزاء اقتصاد مقاومتی با فروش اقلام قاچاق در دارالحفاظ ایران

ایجاد مشاغل حقیقی همزمان با مبارزه جدی با قاچاق و استوک فروشی می تواند صنعت سیستان وبلوچستان را با تحولی ژرف قدرتمند نماید.

به گزارش سنت نیوز؛ اقتصاد مقاومتی به معنای تولید و اشتغالزائی آرزوییست که برخی اهالی سیستان و بلوچستان در رویای آن شبانه روز را به سر می برند و برخی دیگر با عملکرد قاچاق محور کمر آنرا می شکنند.

استانی که بیشترین پهنای استانی کشور را در بر دارد اما با وجود منابع بسیار و فرصت های بی بدیل اقتصادی اعم از معدن، مرز خاکی و آبی و نیروی انسانی مستعد و جوان به دلیل مافیای قاچاق و کم کاری مسئولین در اشتغال زائی پایداراز مناطق محروم کشور به شمار می آید.

 

بازارچه های مرزی، مناطق آزاد تجاری و اقتصادی، کارخانجات صنعتی و معادن، کشاورزی و دامداری از مهمترین استعدادهایست که مطالبه مردمی از مسئولین محترم است که بر زمین مانده است و در صورت شکوفا شدن سیستان و بلوچستان را به یکی از قطب های تجاری کشور تبدیل می نماید.

تقریبا همه اهل فن و صاحبان خرد می دانند که کوله بری و قاچاق های خردی که توسط مستضعفین برای سیر کردن شکم صورت می گیرد نه خطری جدی برای نظام است و نه بر خورد با آنها مشکل قاچاق را حل می نماید اما مافیای قاچاق و هدایت و سازماندهی قاچاق کالا و مواد مخدر امریست که می تواند کمر همت مردم و مسئولین را در عمران و آبادانی سیستان و بلوچستان بشکند.

 

 

در ایام نوروز امسال نیز بازارهای زاهدان فضای کافی برای فروش استوک فروش ها نداشت و فروشندگان این اجناس مجبور شدند بساط پوشاک استوک خود را تنها چند متر پایین تر از فرمانداری زاهدان پهن نمایند.

به نظر می رسد ایجاد مشاغل حقیقی همزمان با مبارزه جدی با قاچاق و استوک فروشی می تواند صنعت سیستان وبلوچستان را با تحولی ژرف قدرتمند نماید.

 

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۶۴۶۷
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها