کدخبر : ۶۴۵۰                          گروه خبری : استان                          تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۶                         
روز آشتی با طبیعت؛

حراست ازطبیعت در سیزدهم فروردین نشانه شعور اجتماعی افرادست

سیزدهم فروردین هرسال روزیست که باید در کنار بهره مندی از طبیعت زیبا و آب و هوای نیکو، بکوشیم آن را به زباله دانی همگانی تبدیل نسازیم .

به گزارش سنت نیوز؛ سیزدهم فروردین ماه هر سال، روز پایان جشن های نوروزی است. در این روز، مردم بنا بر سنتی فرهنگی، از خانه ها بیرون می آیند و به دشت و صحرا و باغ می روند تا آخرین روز عید را در طبیعت، ودر کنار سبزه و گیاه و آب روان چشمه ها و جویبارها بگذرانند.

باید طبیعت را گرامی داشت؛ زیرا بهترین هدیه از طرف خداوندگار عالم، به بندگان است و هیچ کس نمی تواند آن ها را شماره کند و شکرش را به جا آورد.

سیزدهم فروردین هرسال روزیست که باید در کنار بهره مندی از طبیعت زیبا و آب و هوای نیکو، بکوشیم آن را به زباله دانی همگانی تبدیل نسازیم و به همه نشان دهیم که «روز طبیعت» فقط یک شعار نیست؛ بلکه نشانه شعور بالای مردمی است که می خواهند سال های سال از این طبیعت زیبا بهره مند گردند.

رهبری انقلاب در توصیه ای به مسئولین برای تسهیل در تفرج و تفریح مردم ابراز داشتند: شما امکانات و اتوبوس بگذارید که اگر کسی خواست از پایین شهر و از ‌راه‌های دور به این ارتفاعات بیاید، بتواند. ارتفاعات بعضی از شهرها یک خرده با شهر فاصله دارد؛ ‌بنابراین، وسایلی فراهم کنید که اگر کسی خواست، بتواند بیاید - حالا اگر کسی همت نکرد و اراده ‌نکرد؛ آن، بحث دیگری است - و تشویق بشوند؛ نگویند وسیله نداشتیم و نیامدیم. ۱۳۸۴/۸/۳۰

عزم و اراده برای نشیط بودن و نشاط داشتن امریست که سستی و پلشتی را از انسان دور می گرداند و اسباب سرزندگی را فراهم می آورد به همین جهت روز سیزدهم فروردین فرصتیست که می توان آنرا به همین منظورغنیمت شمرد.

 

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۶۴۵۰
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلید واژه ها : طبیعت | سیزده بدر | رهبری |
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها