کدخبر : ۶۴۲۶                          گروه خبری : سیاسی                          تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶                         
نماینده ولی فقیه در استان:

انتخاب شعار سال تأکیدی بر ناکارایی دولت در اقتصاد است/ مردم از مسئولین، بسیج امکانات کشور را برای تولید و اشتغال مطالبه کنند

امام جمعه زاهدان گفت:اگر بنا باشد کشور را با سایر کشورها مقایسه کنیم در حوزه نفت و گاز جایگاه اول را داریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سنت نیوز؛ به نقل از  عصرهامون آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های نمازجمعه امروز با اشاره به عدم توانایی دشمن در رویارویی با نظام جمهوری اسلامی گفت: دشمن درصدد است مردم را از نظام اسلامی دلسرد کند و بهترین راه آن ها استفاده از کمبود اقتصادی کشور است که با آن دست و پنجه نرم می کنیم.

 

امام جمعه زاهدان با بیان این که نامگذاری مشابه سال گذشته و سال جدید با محوریت تولید، اشتغال و اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، تأکید ایشان بر ناکارایی دولت در وضع اقتصادی و معیشتی مردم است افزود: عملکرد دولتمردان ما در سالی که به عنوان سال اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل بود بسیار ضعیف و بیشتر مبتنی بر سیاست خارجی بود که با تأکید ایشان در نامگذاری سال جدید با شعار اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، توجه دولتمردان باید جدی تر و واقع بینانه تر باشد.

وی همچنین وضعیت نامناسب اشتغال در کشور و وضعیت آسیب پذیر معیشتی مردم را زمینه ساز عدم بروز و ظهور استعدادهای جوان دانست و خاطرنشان کرد: مردم باید منویات رهبری در خصوص تولید و اشتغال اقدام کنند و به عنوان تکلیفی شرعی، بسیج امکانات کشور را برای تولید و اشتغال از دولت مطالبه کنند.

وی در ابتدای خطبه دوم نماز جمعه با تبریک دوازدهم فروردین سالروز جمهوری اسلامی گفت: دوازدهم فروردین روزی ست که مردم با اراده خود و در لوای رهبری حضرت امام خمینی، نظامی الهی، مکتبی و عالی را با اکثریت آرا برگزیدند.

عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین با اشاره به وجود ۸۰۰ آیه قرآن کریم در خصوص طبیعت، به حفظ حرمت طبیعت در روز سیزدهم فروردین از سوی مردم، از همگان خواستار رعایت نظافت و بهداشت در این روز شد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان در پایان خطبه های خود با بیان فرارسیدن سومین سال تجاوز آل سعود و حامیانش به کشور مظلوم یمن ابراز کرد: عربستان سعودی در دوسال تجاوز به خاک یمن که باعث بوجود آمدن خسارات متعدد به زیرساخت ها و منابع این کشور مسلمان نه تنها نتوانست به هدف خود مبنی بر به قدرت رساندن منصورهادی رییس‌جمهور مستعفی یمن دست پیدا کند، بلکه عامل کشتار بیش از ۱۲ هزار زن و مرد و کودک و زخمی و آواره شدن میلیون ها مسلمان شد.

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۶۴۲۶
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها