کدخبر : ۵۸۵۳                          گروه خبری : بین الملل                          تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵                         
اظهارات خصمانه نتانیاهو علیه ایران

ایرانیان قصد تسلط بر جهان را دارند!/ کشورهای عربی علیه ایران با ما متحدند

نخست وزیر رژیم صهیونیستی از «ماموریت بزرگ» آمریکا و اسرائیل علیه تهدید هسته‌ای ایران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سنت نیوز؛ به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی ضمن انتقاد دوباره از برجام، اعلام کرد «ماموریت بزرگ» مشترکی با آمریکا جهت مقابله با تهدید هسته‌ای ایران دارند.

 

نتانیاهو در مصاحبه با «شان هنیتی» مجری شبکه آمریکایی «فاکس نیوز» مدعی شد اظهارات خصمانه تهران علیه اسرائلی با هدف پنهان کردن برنامه‌هایشان علیه ایالات متحده است.

 

وی ضمن موافقت با ادعای هنیتی درباره اینکه «ایران بیشترین تهدید را برای اسرائیل دارد» گفت: «زیرا یک رژیم افراطی اسلامی با سلاح هسته‌ای همراه شده است. مخصوصا زمانی که مرگ بر آمریکا و اسرائیل می‌گویند مشکل بزرگتر می‌شود.»

 

مجری فاکس نیوز در ادامه جریان ایران‌هراسی این شبکه مدعی شد هم‌اکنون ایران «بمبی 1000 پوندی (500~ کیلوگرم)» بر روی موشکی دارد که می‌تواند طی 7 دقیقه به فلسطین اشغالی برسد و نتانیاهو ضمن موافقت با این حرف، تاکید کرد «همچنین موشک‌های قاره پیمایی که می‌تواند به کشور شما (آمریکا)‌ برسد و (ایران) مشغول کار بر روی آن است.»

 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با بیان اینکه از نظر ایران «آمریکا شیطان بزرگ» و «اسرائیل شیطان کوچک» است، افزود: «آنها (ایران) قصد تسلط بر جهان را دارند. آنها مشغول کار روی ابزاری برای دستیابی به آن هستند. آنها آمریکا را بزرگترین دشمن خود می‌دانند.»

 

نتانیاهو اما در ادعایی عجیب گفت: «ما موشک‌های بالستیک قاره‌پیما را اختراع نکردیم. ما برنامه هسته‌ای آنها (ایران) را اختراع نکردیم (بلکه خود آنها بوده‌اند)!»

 

وی در ادامه تنها شرط حصول صلح در خاورمیانه و برطرف شدن تمام مناقشات با رژیم صهیونیستی را «پذیرفتن حق موجودیت اسرائیل» عنوان کرده و مجددا تاکید کرد کشورهای عربی دیگر اسرائیل را نه دشمن خود بلکه متحدی علیه ایران می‌دانند.

 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را «بسیار تاریخی» خوانده و تصریح کرد با «باراک اوباما» رئیس جمهور پیشین اختلافات مهمی درباره ایران داشته است.

 

نتانیاهو با انتقاد از توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی مدعی شد این توافق شاید اکنون ایران را از داشتن بمب (هسته‌ای) منع کند اما بعد از ده سال، صدها بمب به آن اعطا می‌کند و ایران نیز از زمان امضا شدن برجام نه تنها رفتار خود را عوض نکرده بلکه با پول‌های بسیاری که بدست آورده، تهاجمی‌تر رفتار می‌کند.

 
انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۵۸۵۳
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها