کدخبر : ۵۳۵۱                          گروه خبری : استان                          تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵                         
یادداشت/

چشم گریان، آخرین ترفند تبلیغاتی اوباما برای مظلوم نمایی

بی پولی و بدنامی میراث ننگین دولت هشت ساله باراک اوباما برای دونالد ترامپ جمهوری خواه می باشد.

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی سنت نیوز؛ صدای نفس های آخر پرزیدنت اوباما به گوش در حالی به گوش می رسد که وی با کوله باری از جرم و جنایت هنوز هم دست بردار از توطئه و خباثت در عرصه های بین الملل و داخلی آمریکا نیست.

وی در آستانه رفتن به صورت کاملا متظاهرانه و ریاکارانه دم از تبیض نژادی حاکم بر ایالات متحده آمریکا می زند اما این را نمی گوید که در دوران هشت ساله ریاست جمهوری وی چقدر بر میزان این تبیعض نژادی افزوده شد.

«باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا در سخنرانی خداحافظی خود در شیکاگو اعلام کرد، نژادپرستی در آمریکا هنوز به عنوان یک «عامل نفاق» در این کشور مطرح است.

رئیس‌جمهور آمریکا در این سخنرانی تأکید کرد، اینکه از اصطلاح «آمریکای پس از نژادپرستی» صحبت می‌شود، چندان واقع‌گرایانه نیست و تلاش‌های بسیاری در این زمینه باید صورت گیرد تا این کشور به این مرحله برسد.

با این وجود وی گفت: من تبعیض نژادی علیه آمریکایی‌های مسلمان را رد می‌کنم چرا که آنها نیز همانند ما میهن‌پرست هستند.

 رئیس جمهور بیست تلریون دلاری آمریکا میراث خوبی برای جانشینش به جای نگذاشت و ترامپ را با کوهی از بدهی و بدنامی فراوان به کاخ سفید خوش آمد می کند.

بدنامی ای که ریشه اصلی آن ایجاد داعش و تروریسم در جهان است که دامن گیر خود آمریکایی ها شده است؛ مطلبی که اوباما با آن مخالف است و می گوید: به خاطر شجاعت مردان و زنان نظامی آمریکا و افسران اطلاعاتی، نیروهای پلیس و دیپلمات‌های ما که از آنها حمایت می‌کنند، هیچ سازمان تروریستی خارجی نتوانسته با موفقیت حمله‌ای را در داخل آمریکا طی هشت سال گذشته طراحی و اجرا کند، اگرچه بوستون و اورلاندو برای ما یادآوری می‌کند که افراط‌گرایی چقدر‌ می‌تواند خطرناک باشد، نهادهای انتظامی و اجرای قانون ما بیش از هر زمان دیگری هوشیار و اثرگذار هستند.

اوباما ادامه داد: «ما دها هزار تروریست از جمله اسامه بن‌لادن را نابود کردیم. ائتلاف بین‌المللی که ما علیه داعش رهبری می‌کنیم سران آن‌ها را از بین برده و بیش از نیمی از اراضی تحت اشغال آنها را آزاد کرده است. داعش نابود خواهد شد و هر کس که آمریکا را تهدید می‌کند بداند که امنیت نخواهد داشت. تمام کسانی که در ارتش آمریکا خدمت می‌کنند بدانند که فرماندهی کل قوای آمریکا و شما برای من افتخار بسیار بزرگی در طول زندگی‌ام بود».

رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه گفت: «بنابراین هوشیار باشید اما نترسید. داعش سعی می‌کند مردم بی‌گناه را بکشد اما  تا زمانی که ما به قانون اساسی و اصول خود در مبارزه با تروریسم پایبند هستیم، آنها نمی‌توانند آمریکا را شکست دهند».

هر چند ترامپ نیامده گوی سبقت را از اوباما رباییده و بسیاری از کشور های جهان را از خود رنجانیده و به قول معروف لاف در غریبی می زند.

غریبی که امروز ایالات نچندان متحده آمریکا تجربه می کند حاصل اعمال پیشینیان ترامپ است که به دست وی رسیده است و وی را دربزرگترین حفره سیاسی تاریخ آمریکا پرتاب کرده است.

کارشناسان معتقدند دولت دونالد ترامپ برای رسیدن به یک جایگاه مردمی و موفقیت جهانی برای اولین بار در تاریخ ننگین آمریکا می بایست دست از خباثت های بین المللی بردارد تا بتواند کشورش را از منجلابی که خود به خوبی در تبلیغات انتخاباتیش بدان اشاره کرده بود رهائی یابد و به قول خودش تنها راه برون رفت از مخمصه جاری در آمریکا اینست که یکی در کاخ سفید سیفون را بکشد.

این در حالیست که بسیاری از منتقدان وی بر این باورند که اگر خرابکاری های اوباما با یک سیفون کشیدن تمام می شود اما پیش بینی ها نشان می دهد خراب کاری های ترامپ را با یک تانکر آب هم نمی توان پاک کرد.

استدلال آنها اینست که ترامپ نیامده خراب کاری های بین المللی وسیعی را استارت زده، وای به روزی که بیاید و سکانداری کشتی به گل نشسته آمریکا را به دست بگیرد.

در هر صورت اوباما با چشمانی اشک آلود چمدان های خود را بسته و منتظر است تا اجلش فرارسد و کاخ سفید را تقدیم مردی کند که به هیچ عنوان قبولش ندارد.

البته این روحیه در ترامپ هم می باشد و وی هیچ دیدگاه مشترکی بین خود و اوباما نمی بیند مگر دوستی با اسرائیل که سنت دیرینه کاخ نشینان سیاه روی وایت هوس است.

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۵۳۵۱
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها