کدخبر : ۵۲۹۰                          گروه خبری : اخبار                          تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵                         
شهید رضا احمدی:

به پدر و مادرخود احترام بگذارید/جبهه های حق علیه باطل را رها نکنید

وصیت نامه شهید رضا احمدی یکی از شهدای گرانقدر سیستان به همراه دسخط این شهید بزرگوار در سایت ندای هیرمند قرار گرفت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سنت نیوز؛ به نقل از  ندای هیرمند؛ شهید رضا احمدی در بیست و یکم سال 1339 در شهرستان زابل چشم به جهان گشود.

وی تحصیلات خود را تا مدرک سیکل ادامه داد و پس از آن وارد ژاندارمری شد،او یکی از مرزبانان غیور و انقلابی میهن اسلامی بود که در اثر درگیری با اشرار مسلح در مرز قرقرک زابل در سال 1366 به شهادت رسید.

در ادامه وصیت نامه شهید رضا احمدی به همراه دسخط این شهید بزرگوار را مطالعه می کنیم:

به نام هستی بخش عالم بقا و نام رحمان و رحیم

سلام بر امام

سلام بر امام عزیز خمینی بزرگ،روح دمیده ملت غیور ایران، سلام بر آیت الله منتظری امید امت و امام و با سلام بر شهیدان و جانبازان و رزمندگان صحنه پیکار حق علیه باطل خدمت پدر و مادر عزیز و گرامی سلام عرض می کنم و امیدوارم از یکتای بی همتا که لطف خداوند شامل حالم بشود و مورد عفو و بخشش شما عزیزان قرار بگیرم و در این لحظات آخر عمر عاجزانه طلب بخشش از شما عزیزان را دارم و این جزو وصیت بنده می باشد.

برادران و خواهرانم را سلام دارم و امیدوارم ایشان هم اگر بدی از من دیدند بنده را ببخشید و حلال کنید و اما شما ای برادران عزیز سعی کنید جای خالی مرا در جبهه های نبرد حق علیه باطب پر کنید و مبادا تحت تاثیر حرف های مردم قرار بگیریدکه همانا خداوند ناظر بر اعمال ماست.

شما را به برپا داشتن نماز و روزه و احکام الهی سفارش می کنم زیرا آنچه ما را موفق و پیروز دارد اسلام و خدا ، از کلیه خویشان و اقوام دور و نزدیک طلب بخشش و عفو می کنم و اگر از من ناراحتی دارند امید است مورد عفو قرار گیرم.

اما شما ای پدر بزرگوار کاش این شب حمله اینجا بودی با من به پاس این همه زحماتی که برایم متحمل شدید دست و پایت را می بوسیدم زیرا آن دست و پا واقعا برایم زحمت کشیده و پدر جان شما و مادرم را عاشقانه در آغوش می کشم زیرا این شما بودید که درد و رنجم را تا کنون متحمل شدید.

شما را سفارش می کنم که بر مزارم گرد بنشینید و آنقدر گریه کنید تا سنگ قبرم شسته از اشک شما بشود و بدن بی غسل من با آب چشم شما عزیزان که رحمت خداوند در آن است غسل داده شود.

می دانید چرا می گویم گریه کنید؟ زیرا شما واقف بودید سرتاسر زندگیم درد و رنج و ستم بود و جگرم خون و دلم لخته لخته خون اما لبانم خندان،لبانی خندان به این جهت که بر روزگار بخندم و این دنیای پر فریب و ریاکار را به همانگونه که او مرا بازیچه قرار داده من هم به او لبخند بزنم.

در هر صورت وصایایی داشتم که به علت فشردگی و نبودن وقت موفق نشدم روی کاغذ بیاورم و ده دقیقه دیگر به امید خداوند راهی خط هستیم و شما عزیزان را به یکتای بی همتا می سپاریم به امید اینکه ادامه دهنده راهم باشید و هر وقت توانستید سری به مزارم بزنید تا شمار را زیارت کنم به امید پیروزی لشکریان دلیر اسلام بر کفار دنیا و به امید سلامتی و طول عمر رهبر عظیم ما امام خمینی و زیارت کربلا.

 

 

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۵۲۹۰
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلید واژه ها : وصیت | شهید | سیستان |
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها