کدخبر : ۴۹۸۰                          گروه خبری : استان                          تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵                         
مدرس حوزه علمیه مکی؛

جهان اسلام در حسرت وحدت عملیست/ بعد از انقلاب وحدت در کشور وضعیت مطلوبی دارد

شیخ الاسلام عبد المجید شه بخش گفت: دشمنان اسلام با تشکیل اتحادیه های مختلف و مبادلات مالی نزدیک از وحدت بهره بیشتری برده اند.

شیخ الاسلام عبد المجید شه بخش استاد حوزه های علمیه اهل سنت و  فعال رسانه ای در گفت و گو با سنت نیوز پیرامون وحدت و ریشه های آن در اسلام ابراز داشت: اصل وحدت مطلبیست که مورد اتفاق همه عقلاء عالم است.
مولوی شه بخش با اشاره به ضرورت شرعی حفظ و تحکیم وحدت در دین مبین اسلام ابراز داشت: در اسلام توجه بسیار زیادی به اخوت و وحدت اسلامی گردیده است اما در عمل چنانکه مشاهده می شود اتحاد بین مسلمانان و کشورهای اسلامی بسیار ضعیف می باشد.
وی در ادامه با بیان وحدت و همگرایی میان دشمنان بر علیه اسلام ابراز داشت: جای تاسف دارد که دشمنان ما از نعمت وحدت بهره وافی را ببرند و با اتحادیه های مختلف و  برداشتن روادید و حتی یکسان سازی پولی خود را به پیشرفت نزدیک نمایند اما امت اسلام دچار پریشانی و آشفتگی باشد .
 استاد حوزه علمیه مکی افزود: در جهان اسلام نه تنها جای وحدت عملی بین مسلمانان خالیست بلکه وحدت صوری نیز در بین دولت های اسلامی ضعیف است.
مولوی عبد المجید شه بخش پیرامون وقوع وحدت اسلامی در درون مرزهای جمهوری اسلامی ایران ابراز داشت: الحمد لله بعد از انقلاب وحدت در کشور وضعیت مطلوبی دارد.
وی افزود: توقع می رود روز به روز بر میزان اخوت و وحدت درونی ملت شریف ایران افزوده شود تا الگویی شاخص و ممتاز برای سائر ملت های اسلامی باشیم.

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۴۹۸۰
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها