کدخبر : ۴۷۰۶                          گروه خبری : استان                          تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵                         
یادداشت/

هفته بسیج معیار تشخیص تابعین و ناکثین در انقلاب

هفته بسیج میزان سنجش پایبندی برجسته ترین قشر جامعه به آرمان های نظام و انقلاب اسلامیست.

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی سنت نیوز؛ جامعه روحانیت تشیع و تسنن سیستان و بلوچستان در هفته بسیج با حضور گسترده خود در محافل و مجالس گرامیداشت و تعظیم فرهنگ بسیجی رونقی خاص به این هفته داده اند.
همایشات ائمه جمعه و جماعات و محافل انس فی مابین بسیجیان و روحانیون نقطه عطف این اجتماعات در سیستان و بلوچستان بوده است.
در این میان علماء اهل سنت همچون گذشته با حضور در این محافل ابراز ارادت و بیعت مجدد خود را با اولی الامر و آرمان های انقلاب اسلامی اعلان داشتند.
متاسفانه عده ای از عالمان و شاخصین شیعه یا سنی نیز در این میان بوده که در مناسبت های انقلابی به مثل هفته بسیج همیشه در ابهام و لفافه اظهار نظر می نمایند و یا اصلا از این گود خود را به دور می کشند اما در عوض در منابر و تریبون های خود با نهایت صراحت لهجه نظام و سیاستهای داخلی و خارجی ایران اسلامی را به چالش می کشند.
این دسته از علماء سنگ رهبری را به سینه می زنند و آیات اتباع از اولی الامررا تفسیر می نمایند اما از شعائر مورد تایید و تاکید رهبری نظام فاصله می گیرند و هیچگاه آنان را در مهمترین رکن مردمی، انقلابی کشور مشاهده نمی کنیم.
استفاده از نماد های بسیجی در میاد نمادهایی که بکار می برند بر آنها حرام بوده و همواره همسوء با گرایشات تند و ضد انقلاب به بلندگو جریانات تند تبدیل می شوند.
جامعه اهل سنت که همواره مردمانی دین مدار و پیرو علماء بوده اند از این تفکرات مسموم و تضاد آن با واقعیت های موجود دچار سر در گمی گردیده و نمی داندکه شعائری را که جز خدمت به ایشان کاری نکرده اند را باور نمایند یا اتهام زنی های گاه و بی گاه تعداد معدودی از شاخصین آشنا با مفاهیم و مبانی دینی را قبول نمایند.
به نظر می رسد بازی کثیف سیاست غیر شرعی به این وادی کشیده شده است و هیچ یک از این اعتراضات این عناصر صاحب شهرت بی غرض نمی باشد و اهداف از پیش تعیین شده ای را دنبال می نماید.
شاید تفکری که عده ای از صاحب نظران مطرح می نمایند درست باشد و سیاست با توپ دین پا به دوئل بازی های سیاسی نهاده و دیگر دین موضوعیتی ندارد بلکه سیاست است که تصمیم می گیرد کی و چه زمان از دین برای منافع شخصی یا جناحی برخی عناصر استفاده لحظه ای ببرد.
در غیر اینصورت و در فرض انقلابی بودن و دینمداری می بایست کاملا تابع منویات حاکم شرعی ماند و تخلف از فرامین ومنویات ایشان را گناهی نابخشودنی فرض نمود.
به نظر می رسد یکی از برجسته ترین منویات رهبری بسیجی بودن و ماندن علماء و آحاد مردم می باشد که می بایست روحانیون خصوصا در هفته بسیج اهتمام بیشتری به نشر این فرهنگ داشته باشند.
در میان نماد ها نیز چفیه انداختن به عنوان نماد ایستادگی ملت، ترویج روحیه مبارزه با لیبرالیسم و کومونیسم، تقویت جبهه مقاومت اسلامی و مخالف با منافقین و زورگویان و محکومیت عملی نه صوری جنایات دولت های اسلام نما و مدعی اسلامیت، و ترویج تفکرات انقلابی خصوصا تفکر بسیجی مستفاد از تفکرات امام راحل و منویات رهبری نظام  از جمله نماد هایست که دارا نبودن آن نشانه بی تفاوتی به ارزش های انقلابی است.

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۴۷۰۶
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها