کدخبر : ۴۳۸۱                          گروه خبری : استان                          تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۳ آیان ۱۳۹۵                         
سیستان و بلوچستان حماسه آفرید/

سیستان و بلوچستان متحد بر علیه شیطان بزرگ/ شیعه و سنی مرگ بر آمریکا را بر سر استکبار جهانی کوفتند

مردم سیستان و بلوچستان باآرمان های نظام و رهبری بیعت مجدد کرده و فریاد استکبارستیزی سر دادند.

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی سنت نیوز؛ راهپیمایی 13 آبان امسال نیز با حضور گسترده مردمی به پایان رسید و باری دیگر مشت های آهنین مردم استان بر دهان استکبار جهانی خصوصا آمریکای زبون کوبنده اصابت کرد.

در این میان سیستان و بلوچستان همچون سالیان گذشته چون نگینی بر تارک استکبار ستیزان عالم درخشید و شیعه و سنی در کنار هم یک صدا طنین فریاد مرگ بر آمریکا را در سطح استان به راه انداختند.

 

علماء وروحانیون نیز در جمع راهپیمایان 13 آبان پیشقراولان استکبار ستیزی بودند و دست در دست هم ندای وحدت امت همراه با نفرت از استکبارجهانی را سر دادند.

مولوی یوسف گرگیچی فعال فرهنگی اهل سنت سیستان و بلوچستان درخصوص این همه شور و نشاط در راهپیمایی روز استکبار ستیزی اظهار داشت: هر آزادی خواه و مسلمانی با شنیدن صدای حق خوشحال و سرزنده می شود.

وی در ادامه افزود: این روحیه مبارزه با استکبار سیستانی ها و بلوچستانی ها هم به سبب وراثت، هم به سبب دیانتشان از ابتدای آفرینششان در وجودشان به ودیعه نهاده شده است.

مولوی گرگیچی با اشاره به سوابق استعمار ستیزی ومقابله با استکبار اهالی سیستان و بلوچستان ابراز داشت: پیشینیان ما مبارزه با ظالم و مستکبر را در دستور کار خود داشتند و ما میراثداران همان عزیران هستیم.

وی در ادامه افزود: سنت استکبار ستیزی در میان سیستانی و بلوچستانی ریشه های دینی و مذهبی نیز دارد و به همین جهت ما به حکم سنت پیشینیان و شریعت مقدی مکلف به حضور در راهپیمایی های استکبار ستیزانه بوده و هستیم.

مولوی واحد بخش کرنگش مدرس حوزه علمیه فاروقیه نیکشهر نیزبا ابراز انزجار از آمریکا اظهار داشت: آمریکا منفور است و باید بداند که ملت ایران همین مردم حاضر در راهپیمایی هستند و با اینها طرف است.

وی در ادامه افزود: جوانان این مرز و بوم روز ی لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کردند و امروز نیز همان روحیه را دارند و از ارزش های خود ذره ای کوتاه نمی آیند.

وی خطاب به سران آمریکا و اروپا گفت: ملت و جوانان ما با آگاهی و شور بیشتر از گذشته آماده دفع توطئه ها و خباثت های بیگانگان می باشند و این جز جدانشدنی آرمان های ماست.

 

 

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۴۳۸۱
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها