کدخبر : ۴۲۶۳                          گروه خبری : استان                          تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آیان ۱۳۹۵                         
امام جمعه اهل سنت نگور:

طبق کاپیتالاسیون همه چیزمان به بند کشیده میشد/ آمریکا امروز با آمریکای دیروز هیچ تفاوتی ندارد

مولوی عبدالرحمن عارفی گفت: مسئولین آمریکایی که امروز بر آمریکا مسلط هستند همان گرگ زادگانی هستند که امروز خطرناک تر از گذشته ظاهر شده اند.

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی سنت نیوز؛  کاپیتولاسیون عبارت است از معاهده‌ای که به موجب آن بیگانگان حق اقامت در کشور دیگری را برای خود تحصیل می‌کنند.

به موجب  ماهیت کاپیتالاسیون و بنا بر نطق تاریخ امام خمینی(ره) که در چهارم آبان 1343 ایراد شد: "اگر یک خادم آمریکایی، اگر یک آشپز آمریکایی، مرجع تقلید شما را وسط بازار ترور کند... دادگاههای ایران حق محاکمه ندارند... اگر شاه ایران یک سگ آمریکایی را زیر بگیرد بازخواست خواهد شد." که عملا خطوط قرمز حاکمیتی و شرف ملی ایرانی، اسلامی نابود هدف می گرفت.

مولوی عبدالرحمن عارفی امام جمعه اهل سنت نگور در گفتگو سنت نیوز درخصوص واکنش امام راحل به قانون کاپیتالاسیون اظهار داشت: الحمدلله به برکت وجود امام راحلمان و به پشتوانه ملت غیور ایران  برنامه های خبیث و طاغوتی از کشورمان برچیده شدند.

مولوی عارفی در ادامه افزود: در زمان پهلوی آمریکایی ها آنچنان بر ایران و پادشاه آن تسلط پیدا کرده بودند که حتی اگر یک آشپز و یا یک سرباز آمریکایی در خاک ایران تخلفی می کرد کسی نمی توانست از وی بازخواست نماید؛ اما اگر یک ایرانی حتی یک سگ آمریکایی ها از روی خطا و نسیان زیر میگرفت به سرعت بازداشت و محاکمه می شد.

امام جمعه اهل سنت نگور کاپیتالاسیون را دردی بزرگ برای ایران و ایرانی خواند و گفت: قانون کاپیتالاسیون دردی بزرگ بود که ملت ایران را به زنجیر کشیده بود زیرا عملا طبق این قانون همه چیز ما را به اسارت و سلطه خود کشانده بودند.

مولوی عبدالرحمن عارفی در پاسخ به این پرسش که آیا آمریکای امروز با آمریکای کاپیتالاسیونی تفاوتی دارد؟ اظهار داشت: آمریکا امروز با آمریکای دیروز هیچ تفاوتی ندارد زیرا ما بر این باوریم که آمریکای امروز همان گرگیست که قبل از انقلاب بوده است با این تفاوت که امروز ظاهری زیبا به خود گرفته است.

وی در ادامه افزود: مسئولین آمریکایی که امروز بر آمریکا مسلط هستند همان گرگ زادگانی هستند که امروز خطرناک تر از گذشته ظاهر شده اند زیرا آمریکای امروز در لباس مدرنیته و پیشرفت عوام فریبی می کنند و به مثل زهری می مانند که در جام عسل ریخته شده باشد؛ به ظاهر شیرین است اما در نهان کشنده و دردناک می باشد.

مولوی عارفی افزود: خطر آمریکا امروز بیش از گذشته است زیرا هر چه آتش افروزی در اطراف خود میبینیم رد پای آمریکا در آن مشاهده می شود.

امام جمعه اهل سنت نگور با بیان حسرت آمریکایی ها برای عدم تسلط ایران عنوان داشت: آمریکای امروز در حسرت تسط بر ایران مانده و به همین جهت دشمنی و عداوت بیشتری از خود بروز می دهد.

 

 

 

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۴۲۶۳
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها