کدخبر : ۴۱۴۴                          گروه خبری : استان                          تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵                         
یادداشت/

جای مردان ایکس(X-Men) و انتقام جویان(Avengers) در مبارزه با داعش خالیست

جای خالی ابر قهرمانان هالیوودی در عرصه واقعیت توسط جوانان مسلمان و در جبهه ای مقاومت پر شده است.

به گزارش سنت نیوز؛ افکار عمومی دنیا طبق سلیقه هالییود نقش پذیری آمریکایی ها را حوادث دنیا لاجرم می دانند و هیچ راه خلاصی برای نجات دنیا مگر به دست یک آمریکایی نمی بینند.

طبق تخیلات آمریکایی ها هیچ ارتشی توان مقابله با ایالات متحده آمریکا را ندارد و هیچ خواسته قدرت ایستادگی در برابر توری های قدرت ابر قدرت جهان را ندارد.

اما این استدلال یک کمیتش می لنگد و آن اینکه غیر از فیلم های جذاب هالیوودی هیچ جایگاه واقعی ای در خور آن فیلم ها و انیمیشن ها در عالم واقعیات ندارد.

به شدت جای خالی مردان ایکس(X-Men) و یا انتقام جویان(Avengers) در مبارزه با داعش خالیست؛ ای کاش آن مرد چکش به دست از آسمان می آمد و دنیا را پر از عدل و داد به سبک گاو چران ها می کرد.

چرا خدایان روم باستان به داد روم نمی رسند و چرا فرمانروایان جاودان مصری از قبر هایشان بر انگیخته نمی شوند همانگونه که در فیلم ها و سریال های آمریکایی می بینیم.

آری به نظر می رسد همه ما را با فیلم هایشان فیلم کرده اند و هیچ ناجی از واشنگتن، نیویورک و یا حتی از لندن هم قصد قیام ندارد.

اما واقعیت:

در دنیای واقعی نه هالک و نه آیرون من هیچ یک مصداق به عینه ای ندارند؛ حتی کاپیتان های آمریکایی هم بی بخار تر از آنند که دنیا را نجات دهند و نهایتا هواپیماهای مسافربری را بر فراز دریاها با موشک های دقیق و فوق پیشرفته شان مورد اصابت قرار می دهند و انبوهی از کودکان، زنان و بی گناهان را به هوای تروریست بودن می کشند.

مردان ایکس واقعی همان جوانان بی نام و نشانی هستند که در مقابل داعش و تروریستها جانانه از جان و مال و فرزند دل بریده و می جنگند.

انتقام جویان نیز همان هایی هستند که در خط مقدم مبارزه با تروریست در حال مبارزه با خونریزان آموزش دیده توسط سیا و موساد هستند.

همان هایی که شعارشان هیهات منا الذله و عملشان مقابله با شیاطینیست که فیلم سازان آمریکایی ادعای مبارزه با آنها را دلرند.

جوانان خاکی و شاید زخمی که تنها خواسته شان مقدمه سازی برای ظهور منجی بشریت است و در این مسیر بی باکانه سر از پای نمی شناسند و دوان دوان به سمت دشمن می تازند.

شیعه و سنی ندارند؛ ازفلسطین تا افغانستان، از یمن تا عراق و سوریه، از نیجریه تا پاکستان دست به دست هم داده اند تا جبهه متحده شرک و نفاق را به زانو در آورند و کمر از دشمنان آرمانشان بشکنند.

همان جوانانی که هر کدام کاپیتانیست که سفینه های عشق را به پرواز در می آورند و در دریای بی کران معنویت قوطه ور می شوند و در آسمان آبی بصیرت پرواز می نمایند.

سلاحشان در درون قلبشان است و از بمب های هسته ای و هیدروژنی به مراتب خطرناک تر اند تا آنجا که هر کدامشان توان تخریب جهان دشمن را به دفعات دارند.

تئوریسین هایشان هم بد تر از خودشان یک لا قبا بیش ندارند اما با همان یک لایه قبا و چند متر پارچه سیاه یا سفید بر سر ریسمان سیاه و سفید حلقه دار را بر سر دشمنان و بدخواهان می افکنند و هر نا خلفی را که قصد تعرض به خاک، دین و آیینشان را دارد در میدان مقاومت به مسلخ می کشانند.

به نظر می رسد ابر قهرمانان غربی و هالیوودی قدرتی در ماوراء پرده نقره ای ندارند اما بر عکس سربازان خاک آلوده پیر غلام انقلاب اسلامی ایران و مریدان بین المللی اش بسیار طوفانی به معرکه وارد می شوند و هر چند عده و عده آنها کم باشد اما به خواست خداوند قهار بر جباران عالم می تازنند و جمعشان را جمع می کنند.

 

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۴۱۴۴
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها