کدخبر : ۳۹۹۵                          گروه خبری : صندوقچه                          تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵                         

کی روش: مشکلات درونی، حریف اصلی ما هستند

سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: دغدغه اصلیم رقبا نیستند بلکه مشکلات درونی اصلی ترین حریف ما هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سنت نیوز؛ به نقل از خبرنگار حوزه فوتبال و فوتسال باشگاه خبرنگاران:  کارلوس کی‌روش در حاشیه تمرین تیم ملی فوتبال فوتبال ایران در مورد دیدار مقابل ازبکستان، اظهار داشت: به طور حتم با آمادگی کامل می توانیم نتیجه خوبی مقابل ازبکستان به دست آوریم .خبر خوباین است که اشکان دژاگه از دیروز تمرین کرده است و امیدواریم بازی خوبی مقابل ازبکستان قویترین تیم گروه و تیم صدر نشین انجام دهیم.

 
وی افزود: اضافه شدن دژاگه نکته مثبت دیگری برای تیم‌ما است که می‌تواند این مسئله کمک حال تیم شود. اینکه از لژیونرها استفاده می‌کنیم به این خاطر است که آنها تجربه و دانش اروپایی دارند و می‌توانند از این بابت تاثیر مثبتی در تیم ما داشته باشند. دو بازی سخت داریم که کسب امتیازات آنها می‌تواند به ما کمک کند.
 
سرمربی تیم ملی فوتبال فوتبال ایران در مورد اینکه مهمترین دغدغه‌اش در مقطع فعلی چیست، بیان کرد: هیچگاه دغدغه اصلی من رقبا نبودند.
 
 کره جنوبی، سوریه، قطر، ازبکستان و چین که حریفان من هستند هیچ وقت دغدغه اصلی من نبودند. مشکلات درونی اصلی‌ترین حریف ما هستند و امیدوارم همه متوجه این زنگ بیدار باشی که من اعلام می‌کنم باشند. به ایجاد اتحاد و همدلی نیاز داریم تا بتوانیم با آمادگی به مصاف حریفان خود در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی برویم.
 
کی‌روش در مورد انتخاب ویلیمامز به عنوان داور دیدار ازبکستان و ایران گفت: قبل از اینکه در این مورد صحبت کنم که البته نمی‌خواهم به آن ورود کنم، باید به دو مطلب مهم درباره تیم ملی اشاره کنم. من سعی کردم در گذشته بارها و بارها این بیدارباش را بدهم تا این حس ایجاد شود که جام جهانی برای ما همین باز‌ی‌هاست. رویای اصلی و هدف اصلی همه ما حضور در جام جهانی است و برای اولین بار در تاریخ امیدوارم بتوانیم دو بار پیاپی صعود کنیم و این وظیفه اصلی و رقابت اصلی است که پیش روی خود داریم.
 
وی ادامه داد: جام جهانی برای ایران تیرماه سال ۹۷ نیست، جام جهانی برای ایران همین امسال است، چون هدف‌مان صعود است و آن افرادی که سعی می‌کنند خودشان را به ندیدن و توجه نکردن، بزنند باید بیدار شوند و این مطلب را حس کنند. در حال حاضراحتیاج به تعهد و حمایت کامل داریم و افرادی که می‌خواهند این طور وانمود کنند که جام جهانی برای ایران در سال ۲۰۱۸ است، افرادی هستند که می‌خواهند اندوه فردا را به مردم منتقل کنند،‌اما برای ما جام جهانی از همین سال ۲۰۱۶ آغاز شده است.
 
سرمربی تیم ملی یادآور شد: افرادی که واقعاً می‌خواهند تیم ملی به جام جهانی برسد، باید امروز حمایت کنند، چون ما فردا احتیاج به حمایت و کمک نداریم. ضمن اینکه وقتی هم می‌بریم احتیاج نداریم در کنار تیم ملی آمده و با این تیم عکس بگیرند. اگر می‌خواهیم صعود کنیم باید امروز حمایت شویم، همان‌طور که قبلاً هم گفتم جام جهانی برای ما ۱۰ نیمه است که الان فقط ۲ نیمه را انجام داده‌ایم و بقیه مسابقات باقی مانده است. در حال حاضر نیمه سوم و چهارم و بازی‌های مهم مقابل ازبکستان و کره جنوبی را پیش رو داریم و امیدواریم این دوره زمانی را با حمایت کامل پشت سر بگذاریم.
 
کی‌روش در مورد انتخاب داور استرالیایی گفت: شما احتیاج دارید مسائل را در ترکیب درست قرار دهید و گمانه‌زنی ایجاد نکنید و یا ایجاد اخبار واهی در مورد صحبت‌ها و مسائل دیگر نباید اتفاق بیفتد. راجع‌به داور هیچ کاری وجود ندارد که انجام دهیم و هیچ وقت هم درخواست نکردیم ویلیامز تغییر کند، بلکه دقیقاً نظرمان برعکس این مطلب است. اتفاقاً بعد از اتفاقات جام ملت‌های استرالیا، ما باید به کمیته داوران AFC و خود ویلیامز ثابت کنیم که ایران و مردم این کشور مردمی محترم هستند و به بازی جوانمردانه اعتقاد دارند.
 
وی با بیان اینکه اتفاقاً خوشحال می‌شویم که ویلیامز یک بار برای قضاوت در ایران انتخاب شود، تأکید کرد: دقیقاً باید برعکس این اثبات صورت بگیرد و ما خوشحال می‌شویم که همه داوران ازجمله ویلیامز به ایران سفر کرده و در خدمتشان باشیم تا ثابت کنیم مردم ایران عشق زیادی به فوتبال دارند و این احترام دو طرفه را ثابت کنیم. بسیار خوشحال خواهیم شد تا طبق سنت ایرانی، اگر ویلیامز برای قضاوت در کشور ایران انتخاب شود، با دسته‌گل در فرودگاه به استقبال وی برویم.
انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۳۹۹۵
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلید واژه ها : تیم ملی | فوتبال | ایران |
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها