کدخبر : ۳۷۵۵                          گروه خبری : استان                          تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۵                         
پروژه اختلاف افکنی دشمنان با زیر سوال بردن غدیر خم؛

گواهی ۱۲۰ هزار حاجی حجة الوداع بر سندیت غدیر خم/ غدیر خم مظهر بی بدیل وحدت اسلامیست

مولوی سید علی قریشی گفت: دین مسلمانان به وسیله محبت به امام علی(ع) کامل می گردد و این برگرفته از قرآن است.

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی سنت نیوز؛ واقعه غدیر خم از ارزشمندترین و مهمترین وقایع صدر اسلام می باشد که پس از پایان آخرین حج نبی مکرم خدا(ص) و در برکه ای در منطقه جحفه روی داد.

نبی مکرم اسلام در غدیر خم  120 هزار نفر حاجی را جمع کردند و خطبه ای خواندند که یکی از معروفترین جملات آن "من کنت مولاه فهذا علی مولاه به معنای هر کس که من مولای اویم این علی مولای اوست" می باشد.

مولوی مراد رودینی نژاد مدرس اهل سنت و امام جماعت مسجد پیامبر اکرم (ص) زهک در این خصوص می گوید: واقعه غدیر محور وحدت و انسجام حقیقی بین مسلمین است زیرا یکی از بهترین ریسمان هایست که در مقوله وحدت می توان به آن چنگ زد.

مولوی رودینی نژاد افزود: غدیر نه تنها مایه اختلاف بین شیعه و سنی نیست بلکه مایه اتحاد و همبستگی می باشد به شرط آنکه فریب دشمنان و بدخواهان اسلام را نخورده و به اختلافات دامن نزنیم.

مولوی رودینی نژاد درباره سندیت روایات غدیر خم اظهار داشت: هیچ مشکلی پیرامون سندیت و موجودیت روایت و احادیث دال بر وقوع غدیر خم نمی باشد.

وی افزود: جامعه اسلامی این را بداند که غدیر خم مایه وحدت و اقتدار مسلمانان است و هیچ شکی در وقوع آن نمی باشد.

مولوی سید علی قریشی امام جمعه اهل سنت فنوج نیز در خصوص واقعه غدیر خم گفت: غدیر خم روزیست که دشمنان اسلام از نابود کردن اسلام ناامید شدند زیرا امت اسلام به جهت اعلام محبت و فضیلت  علی بن ابی طالب توسط پیامبر (ص) دینشان کامل گردید.

امام جمعه اهل سنت فنوج در ادامه با اشاره مدارک گسترده و بی شمار دال بر واقعه غدیر خم اظهار داشت: نبی مکرم اسلام در یوم الغدیر 120 هزار نفر از حاجیان را گرد هم جمع کرد پس 120 هزار مدرک و راوی بر وقوع غدیر خم شهادت می دهند.

مولوی قریشی در ادامه افزود:  دین مسلمانان به وسیله محبت به امام علی(ع) کامل می گردد و این برگرفته از قرآن است.

 

 

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۳۷۵۵
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها