کدخبر : ۳۶۷۹                          گروه خبری : استان                          تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵                         
اسطوره صبر و صلابت؛

امام هادی علیه السلام در اوج قدرت خفقان و استبداد، دست نیاز به سمت استکبار دراز نکرد

امام هادی علیه السلام در دورانی زندگی می نمودند که خفقان و استبداد به شدت بی داد می کرد اما با وجود این دست سازش با ظالمان و شیاطین زمان خود نداده و در مقابل آنها ایستادند.

به گزارش سنت نیوز؛ امام هادی علیه السلام امام دهم شیعیان می باشند که در سن هشت سالگی (سال 220 هجری) به امامت رسیدند.

دوران امامت آن حضرت همزمان بود با خلافت معتصم، واثق، متوکل، منتصر، مستعین و معتز، که از بین آنها متوکل، ستمگرترین خلیفه عباسی، سخت دشمن اهل بیت علیهم السلام بود؛ ابن اثیر می گوید: متوکل نسبت به علی بن ابی طالب علیهماالسلام و اهل بیت او بُغْض شدیدی داشت و اگر به او خبر می دادند که کسی علی و اهل بیتش را دوست دارد، قصد مال و جانش را می کرد.

امام هادی علیه السلام بارها در مواجه با طواغیت عباسی خصوصا متوکل پادشاه ظالم عباسی اثبات حقانیت خود نمود و با صبر و صلابت بینی دشمنان خود را به خاک مالید.
امام هادی علیه السلام هیچ گاه در برخورد با فسق و فجور کوتاه نیامد و در برخی موارد از قدرت تکوینی خود استفاده کرده و در عالم امکان تصرف می نمودند.
دستگاه کدخدایی عباسی دوران سختی را برای مسلمانان رقم زدند و امام علی النقی علیه السلام در صدر تحمل این فشار ها بودند اما هیچ گاه عزت و اقتدار خود را از دست نداد و به همین سبب خار در چشم حاکمان جور بودند.

امام هادی علیه السلام در دورانی زندگی می نمودند که خفقان و استبداد به شدت بی داد میکرد اما با وجود این دست سازش با ظالمان و شیاطین زمان خود نداده و در مقابل آنها ایستادند.

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۳۶۷۹
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها