کدخبر : ۲۰۵۶                          گروه خبری : صندوقچه                          تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵                         

اسلام ناب

مجموعه پژوهشی مرآت به تبیین و تطبیق شاخصه های اصلی منظومه فکری امام راحل با تکیه بر استنباط اجتهادی امام خامنه ای پرداخته است . در جلد اول، موضوع اسلام ناب را از کلام امام خمینی ره و رهبر معظم انقلاب استخراج نموده است.

مشخصات کتاب:

نویسنده پژمان پور جباری
تعداد صفحات 192
قطع وزیری
شابک 978-600-7320-11-2
نوبت چاپ  اول
قیمت 120000ریال
شمارگان 3000

 

 

 

 

 

 

 

معرفی کتاب:

 استنباط صحیح منظومه فکری حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه) نیازمند کار عمیق اجتهادی و مجتهدانه است که در نهضت بازگشت به اندیشه های امامین انقلاب اسلامی، به آن نیازمندیم. در این میان، رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای به عنوان امتداد دهنده راه معمار کبیر انقلاب اسلامی و شارح و مفسر بزرگ اندیشه های ایشان، در طول دوران زعامت خود با درک حضوری و شهودی و رجوع مداوم به اندیشه های مکتوب امام راحل؛ به استنباط مجتهدانه و تبیین منظومه فکری حضرت امام به مناسبت های مختلف پرداخته اند و از این لحاظ کامل ترین و دقیق ترین استنباط اجتهادی اندیشه های امام را در منویات ایشان باید جست و به عبارت دیگر اندیشه های ناب امام راحل را در آیینه و مرآت امام خامنه ای باید نگریست و فهم کرد که (المومن مرات المومن).

در همین راستا مجموعه پژوهشی مرآت به تبیین و تطبیق شاخصه های اصلی منظومه فکری امام راحل با تکیه بر استنباط اجتهادی امام خامنه ای پرداخته است و از آنجاکه اصلی ترین و مهم ترین شاخص در اندیشه های امام راحل، اسلام ناب محمدی(ص) است، اثر حاضر به تبیین این اندیشه حاکم بر منظومه فکری امامین انقلاب اسلامی می پردازد. 

به نظر می رسد که دوگانه فکری اسلام ناب- اسلام آمریکایی که اولین بار امام راحل آن را وارد قاموس سیاسی جهان اسلام نمود، قابلیت تبیین بسیاری از شکاف ها، انحراف ها و پدیده های اصلی ایران و جهان اسلام را در دوران معاصر دارد و می تواند به مثابه یک پارادایم و اندیشه ی بدیل، از بسیاری از مسائل به ظاهر غیرقابل حل موجود، صورتبندی جدید و راهگشایی دست دهد. فراوانی کاربرد این دوگانه در پیچ تاریخی کنونی، حکایت از عزم ایشان در بسط و احیای این منطق فکری، اما مهجور امام خمینی رحمه الله علیه دارد.کتاب حاضر که دفتر اول از مجموعه پژوهشی مرآت (مکتب امام خمینی در آیینه امامخامنه ای) می باشد منظومه فکری امامین انقلاب اسلامی را در خصوص اسلام ناب به بر اساسمنویات مکتوب ایشان تا پایان مهر ماه سال 1394 ، به تصویر کشیده است و ازآنجاکه بیاناتمقام معظم رهبری با توجه به طول دوران زعامت، بیش از امام راحل می باشد لذا منویات معظمله محور قرارگرفته است و منویات امام راحل به عنوان مؤید، مکمل و مبین این منویات ضمیمه شده است.

راهنمایی خرید کتاب:

راهنمای سفارش:   هزینه کتاب های درخواستی را به شماره حساب 18564383728422 یا شماره کارت 6273811034327640 به نام موسسه خبرگزاری فارس نزد بانک انصار شعبه انقلاب اسلامی کد 1856 واریز کرده و فیش واریزی را به همراه نشانی دقیق پستی و شماره تماس خود از طریق نمابر به شماره 88895540-021 و یا از طریق پست الکترونیک به نشانی publications@farsna.net ارسال فرمائید. برای هماهنگی نیز می توانید با شماره تلفن 88911669-021 تماس حاصل فرمائید.

شرایط تخفیف:

برای کلیه خریداران با 20درصد و برای سفارش دهندگان بالای 70 جلد 30درصد تخفیف داده می شود.

در ضمن مراکز پخش در صورت عقد قرارداد فروش کتاب های انتشارات خبرگزاری فارس می توانند از تخفیف 40 درصد استفاده کنند.

مراکز فروش:  

1-ضلع شمال شرقی چهارراه کالج-کوچه شهید سعیدی- بن بست شبنم- طبقه همکف- کتابفروشی تخصصی دانشکده رسانه فارس- تلفن: 88911669-021

2- خیابان انقلاب اسلامی- روبروی دانشگاه تهران- جنب بانک ملت-انتشارات کیهان- تلفن:  66469475-021

3- کتابفروشی دانشگاه جامع امام حسین (ع): ضلع شمال شرقی میدان فردوسی - مقابل درب مترو. تلفن: 88839297

4- نمایشگاه پژوهشگاه امام صادق (ع) (زمزم هدایت): قم - حیابان دورشهر(فاطمی) - نبش فاطمی3- تلفن: 0253730735

 

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۲۰۵۶
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها