کدخبر : ۱۰۷۸                          گروه خبری : صندوقچه                          تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵                         

نظر مراجع تقلید درباره دفاع از حرم اهل بیت(علیهم السلام)

نظر مراجع تقلید درباره دفاع از حرم اهل بیت(علیهم السلام) را بخوانید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سنت نیوز؛ به نقل از وبلاگ اسلامناب؛ نظر مراجع نسبت به مدافعین حرم بدین شرح است:

آیت الله العظمی خامنه ایی:جهاد دفاعی: آن است که به عنوان دفاع و جلوگیری از تجاوز دشمن انجام گیرد، و زمانی است که دشمن به سرزمینهای مسلمانان و مرز و بوم آنها هجوم آورد و قصد تسلط سیاسی یا نظامی یا فرهنگی یا اقتصادی نسبت به آنان داشته باشد. دفاع از اسلام و مسلمین واجب است و متوقف بر اذن والدین نیست، ولی در عین حال سزاوار است که انسان تا می‌تواند رضایت آنان را جلب کند. اگر حفظ نفس محترمه و جلوگیری از وقوع قتل مستلزم دخالت فوری و مستقیم باشد، این کار جایز بلکه شرعاً از باب وجوب حفظ جان نفس محترمه واجب است، و از جهت ثبوتی متوقف بر کسب اجازه از حاکم و یا وجود امر به آن نیست، مگر آن که دفاع از نفس محترمه متوقف بر قتل مهاجم باشد که صورتهای متعددی دارد که احکام آنها هم ممکن است متفاوت باشد.

آیت الله العظمی سیستانی:همه شهروندان عراقی سلاح بدست گرفته برای دفاع از خود بجنگند. هر کسی که می‌تواند سلاح به دست بگیرد برای دفاع بجنگد.

طبق فرمایش ایشان باید مردم عراق در برابر داعش و حملات آنها به خودشان باید دفاع کنند. قاعدتا وقتی که این ملعون ها به حریم اهل بیت تجاوز می کنند، این مردم عراق خواهند بود که باید در برابر این ها قد علم کنند و جانانه دفاع کنند.

انتهای خبر / سنت نیوز / کد خبر ۱۰۷۸
نسخه چاپی
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
مشاهده نظرات
پاسخ به نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
چندرسانه ای
پیشخوان روزنامه ها