اعلام آمادگی پیشمرگه برای آتش‌بس نهایی سخنگوی نیروهای پیشمرگه منطقه کردستان برای اعلام آتش‌بس نهایی، اعلام آمادگی کرد.
آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران: امنیت و تجهیزات نظامی ایران قابل مذاکره نیست/ سپاه و ارتش ارزش‌های این کشور هستند خطیب نماز جمعه تهران گفت: امنیت و تجهیزات نظامی جمهوری اسلامی ایران قابل مذاکره و حرف زدن نیست.
روحانی در دیدار نخست وزیر عراق: ایران در مبارزه با تروریسم در کنار مردم و دولت عراق می‌ماند/ گسترش مناسبات و همکاری‌های دو جانبه، به نفع مردم منطقه است رییس جمهور گفت: ایران در مسیر مبارزه با تروریسم و حفظ تمامیت ارضی عراق، در کنار دولت و ملت این کشور بوده و خواهد بود.
استقبال رسمی جهانگیری از نخست وزیر عراق معاون اول‌ رئیس جمهور دقایقی پیش از حیدر العبادی نخست وزیر عراق در مجموعه سعدآباد تهران به صورت رسمی استقبال‌ کرد.
/در یادداشتی در یک روزنامه آمریکایی/ العبادی: عراق یکپارچه می‌ماند؛ دولت کردستان رو به ورشکستگی است نخست‌وزیر عراق با بیان اینکه طبق قانون از یکپارچگی کشورش و حقوق مردمش حمایت می‌کند، «عده اندکی» از مسئولان کردستان را فاسد دانست و گفت که دولت کردستان به دلیل همین فساد روبه ورشکستگی است.
المیادین: «حیدر العبادی» دوشنبه آینده به آمریکا می‌رود یک شبکه لبنانی به نقل از منابع آگاه خبر داد نخست‌وزیر عراق هفته آینده به آمریکا می‌رود و با رئیس جمهور این کشور دیدار می‌کند.
حیدرالعبادی: سازمان عفو بین‌الملل از دوستان داعش است نخست وزیر عراق مسئولیت هرگونه عقب نشینی و ایجاد نا امنی در موصل به خاطر گزارش تحریک برانگیز عفو بین الملل را بر عهده این سازمان دانست.
در واکنش به موضع آمریکا درباره توقف عملیات نخست‌وزیر عراق: نبرد آزادسازی موصل ادامه خواهد یافت نخست وزیر عراق در واکنش به اظهارات سخنگوی ائتلاف آمریکا مبنی بر توقف عملیات آزادسازی موصل تأکید کرد نبرد موصل ادامه خواهد یافت.
حیدر العبادی: طرح عملیات آزادسازی موصل لو رفته بود نخست وزیر عراق از ایجاد تغییراتی در طرح عملیات آزادسازی موصل بعد از افشای آن خبر داد.
۱