فعال فرهنگی اهل سنت: عربستان سعودی به دنبال لطمه زدن به وحدت اسلامیست مولوی عبد الرحیم رئیسی گفت: جمهوری اسلامی ایران قدرت خود را از خداوند متعال دارد و هیچ نیرویی نمی تواند در مقابلش ایستادگی نماید.
نماینده اهل سنت مجلس خبرگان رهبری: توئیت های ضد اسلامی ترامپ نشانه استیصال اوست/ حضرت مریم و عیسی مسیح برای مسلمانان مقدس اند مولوی نذیر احمد سلامی گفت: اینکه رئیس جمهور آمریکا مواضع یک تند روی انگلیسی را منتشر می کند گویای این مطلب است که هدف هر دوی آنها به چالش کشیدن اسلام و مسلمین است.
واشنگتن‌پست: روحانی درخواست ترامپ برای گفت‌وگوی تلفنی را رد کرد دولت آمریکا در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد از رئیس جمهوری فرانسه خواسته بود تا واسطه گفت‌وگوی مستقیم رئیس جمهوری آمریکا با حسن روحانی شود.
نشریه آمریکایی گزارش داد: نقش «شلدون آدلسون» و «جان بولتون» در راهبرد جدید ترامپ در قبال ایران چیست؟ + تصاویر هدف اصلی ترامپ، کلافه کردن ایران و نهایتا لغو برجام از سوی هر کدام‌یک از طرفین -ترجیحا ایران- و استفاده از گزینه نظامی و حمله به این کشور و تغییر نظام حاکم است.
فعال فرهنگی اهل سنت: وقتی مردم آمریکا به ترامپ اعتماد ندارند ما چطور می توانیم اعتماد کنیم؟/ آمریکایی ها فقط در صورت تبعیت محض از ایشان راضی می شوند مولوی عبد الرحیم رئیسی: نه تنها دوستان اروپایی آمریکا متضرران از اعتماد به آمریکایی ها شده اند بلکه هم پیمانان مسلمانش هم از رفاقت با آمریکایی ها خسارت دیده اند.
امام جمعه اهل سنت اسماعیل آباد خاش: چرندیات ترامپ خللی به ایران اسلامی وارد نمی کند مولوی عبد الخالق مراد زهی گفت: توافق هسته ای ایران یک توافق بین المللیست که زیر نظر سازمان ملل و شورای امنیت به وجود آمد.
تحلیلی بر رفتار دوگانه اروپایی ها در قبال برجام؛ ۵گزاره ای که ثابت می کند اروپا تکیه گاه محکمی برای برجام نیست سخنان ترامپ در مورد برجام و تلاش های او برای خروج از این معاهده ی بین المللی باعث شکل گرفتن تحلیل های مختلفی در مورد آینده برجام در بین کارشناسان داخلی و خارجی شده است.
مدرس حوزه های علمیه اهل سنت؛ ترامپ یک ابله سیاسیست/ برای ملت آمریکا بخاطر انتخابشان متاسفم مولوی محمد علی بزرگزاده گفت: ترامپ بی سوادیست که فرق خلیج فارس و عربی را نمی داند.
مدرس حوزه علمیه اشاعه التوحید سراوان: سپاه پاسداران مصداق آیه "ان حزب الله هم المفلحون" است مولوی ابراهیم ارباب گفت: ترامپ مجنون و غافل از قدرت و ایمان ملت بزرگ ایران و سپاه پاسداران است.
مدرس اهل سنت حوزه های علمیه: ترامپ با عربی خواندن خلیج همیشه فارس قلب ملت ایران را جریحه دار کرد مولوی عبد الوهاب حسین برگفت: امروز بزرگترین دشمنان اسلام اسرائیل غاصب و آمریکای جنایتکارندکه هر روز به بهانه ای واهی قصد دارند تا تیشه به ریشه اسلام بزنند.