امام جمعه اهلسنت چابهار: دوران شاه دوران مفاسد اجتماعی سازمان یافته بود/ امنیت پایدار و عزت ماندگار امروز ثمره تدبیر امام و خون شهداست مولوی عبد الرحمن ترنج زرگفت: در زمان پهلوی ثروت های کشور به تاراج می بردند و در راس غارتگردان آمریکا جهان خوار قرار داشت.
سیره بزرگان دینی؛ انقلابی گری مستمر، مجاهدت فی سبیل الله ویژگی مشترک بزرگان دینی مولوی عبد الرحمن ترنج زرگفت: مسلمان واقعی دارای روحیه انقلابی و مجاهدت می باشد و این روحیه به هیچ عنوان مقطعی و لحظه ای نیست.
امام جمعه اهل سنت چابهار: جبهه مردمی حامیان رهبری مانع اصلی براندازی نظام است مولوی ترنج زر گفت: با تحکیم وحدت اسلامی می توان جلوی خباثت های دشمن را گرفت.
امام جمعه اهل سنت چابهار: همه باید قدر بسیج را بدانیم/ تفسیر رهبری از ماجرا فرعون و موسی را کاربردی بدانیم مولوی عبد الرحمن ترنج زر گفت: بسیج نیروی مردمی مطیع انقلاب و رهبریست که اسباب خوف و خطر برای دشمنان را فراهم می نماید.
امام جمعه اهل سنت چابهار: به موعظه های آمریکایی دلخوش نباشیم مولوی عبد الرحمن ترنج زرگفت: آمریکا و متحدانش یزیدیان زمان می باشند که در دشمن با ایران اسلامی ثابت قدم اند.
امام جمعه اهل سنت چابهار: تناول از نذورات حسینی برای ایصال به ثواب شهدا کربلا بلامانع است مولوی عبد الرحمن ترنج زر گفت: علما و روحانیون شیعه و سنی می‌بایست فضائل و برکات حسینی را برای مردم و نسل جدید تبیین نمایند.
امام جمعه اهل سنت چابهار: رژه نیروهای مسلح در خلیج فارس یزیدیان زمان را غمگین و مایوس کرد مولوی عبد الرحمن ترنج زر گفت : سربازان مومن و دلاور ایران از اقوام و مذاهب مختلف در کنار هم در خلیج همیشگی فارس حماسه ای دیگر آفریدند و قدرت ایمان و توکلشان را به رخ دشمنان ذلیل خودذ کشاندند.
امام جمعه اهل سنت مسجد جامع قادریه چابهار: مسجد محور عبادی،سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه اسلامیست/ سنت نبوی ایجاب میکند روحانی به تمام جوانب دینی و دنیایی مردم احاطه داشته باشد مولوی عبد الرحمن ترنج زر گفت: برخی می گویند مسجد فقط برای عبادت است و روحانی به دنیا و مسائل سیاسی و اجتماعی کاری نداشته باشد؛ این تفکر مخالف سنت نبویست.
امام جمعه اهل سنت چابهار: علت اصلی بهانه جویی های پی در پی دشمنان، اسلامیت حاکم بر ایران است مولوی ترنج زر گفت: کسانی که قریب چهل سال پیش را بازخوانی می نمایند و به دنبال بهانه برای ایراد گرفتن هستند آیا جنایات سعودی را که هم اکنون در حال وقوع است را نمی بینند؟
امام جمعه اهل سنت چابهار: فرهنگ غرب قصد تغییر فرهنگ کودکان و نوجوانان مسلمان را دارد مولوی ترنج زر گفت: ماهواره ها را از منازل دور کنید تا بتوانید خود و فرزندان خود را به نحو مطلوبی تربیت اسلامی نمایید.