امام جمعه اهل سنت ایرانشهر: طائفه گرائی و اختلافات مذهبی دوروی سکه تفرقه است/ استکبار جهانی از وحدت مسلمانان عصبانی می شود مولوی عبدالصمد کریمزائی گفت: مسلمانان به دشمنانشان بنگرند که چگونه با وجود اختلافات فراوانی که دارند اما به جهت اهداف مشترکشان چطور بر حول یک محور گرد آمده اند.
دیدار جمعی از علماء تشیع و تسنن با آیت الله طبسی؛ وحدت بین مسلمین رمز بقای جهان اسلام است/ به خدا قسم از تشکیل این جلسه خرسندم آیت الله نجم الدین طبسی گفت: شیعه و سنی اسلام را با وحدت و اخوت اسلامی حفظ نمایند.
فعال فرهنگی اهل سنت: رابطه امام ابوحنیفه با امام صادق(ع) رابطه شاگرد با استاد بود مولوی یوسف گرگیچی گفت: اولین امام فقهی اهل سنت، امام ابوحنیفه است که سال ها در محضر امام صادق(ع) شاگردی نموده است.
امام جمعه اهل سنت خاش: از خداوند پایداری همیشگی امنیت در کشور را مسئلت داریم/بد رفتاری سعودی ها با ایرانی ها شیعه و سنی نمی شناسد مولوی حافظ محمدعلی شهنوازی گفت: از بدو انقلاب به حکم قرآن مطیع نظام بوده و هستیم زیرا معتقدیم اولی الامر ما دارای علم وداعیه دار وحدت و اخوت اسلامیست به همین منظور واجب الاطاعت است.
در گفت و گو با علمای اهل سنت عنوان شد؛ رهبر انقلاب، عامل وحدت شیعه و سنی/ وحدت ضامن پیروزی امت اسلامی است علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه رهبر انقلاب عامل وحدت شیعه و سنی است، عنوان کردند: امنیت امروز ایران مرهون وحدت اقوام است.
وحدت از منظر علماء شیعه و سنی در سال ۹۴؛ برای وحدت حقیقی می بایست به مقدسات همدیگر احترام بگذاریم/ وحدت صوری و تاکتیکی بی ارزش است/ وحدت يك ضرورت عقلي، عرفي و شرعي است برگزیده ای ازبیانات علماء و روحانیون شیعه و سنی استان سیستان و بلوچستان پیرامون مقوله وحدت را در سال ۹۴ را در سنت نیوز بخوانید.
۱