تحولات امروز؛ بازپس‌گیری ۳۰ درصد از مناطق تحت سیطره پیش‌مرگه کُرد توسط نیروهای عراقی+ تصاویر نیروهای بسیج مردمی با کمک نیروهای ارتش عراق موفق شدند در ادامه عملیات بازپس‌گیری مناطق تحت سیطره پیش‌مرگه کُردها، بخش‌های شمالی و شمال غربی استان موصل را نیز تحت کنترل خود دربیاورند.
هلاکت ۲۵ داعشی در موصل نیروهای مشترک عراقی در جدیدترین عملیات خود علیه تروریست‌های داعش در شهر «موصل» ۲۵ عنصر تکفیری در این شهر را به هلاکت رساندند.
پادگان زیرزمینی داعش در موصل کشف شد/ هلاکت عناصر تکفیری در الرمادی منابع خبری از کشف پادگان زیرزمینی گروه تروریستی داعش در شهر موصل در شمال عراق خبر دادند.
نیروهای عراقی وارد فرودگاه موصل شدند نیروهای پلیس فدرال عراق با آغاز مرحله دوم عملیات آزادسازی بخش غربی شهر موصل موفق شدند وارد فرودگاه این شهر شوند.
سازمان ملل متحد: پاکسازی موصل از مین ۵۰ میلیون دلار هزینه دارد سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرد که پاکسازی موصل از مواد منفجره به ۵۰ میلیون دلار هزینه نیاز خواهد داشت.
پیشروی ۱۳ کیلومتری «نُجَباء» در محور تکریت به موصل/ فرار داعش از مراکز نفتی و ذخایر تسلیحاتی +تصاویر فاز دوم عملیات آزادسازی محور تکریت به موصل از ۱۵ بهمن کلید خورد که پیشروی ۱۳ کلیومتری رزمندگان مقاومت موجب فرار تروریست‌های تکفیری از مراکز و ذخایر مهم نفتی و تسلیحاتی شد.
آزادسازی ۶ منطقه مهم در غرب موصل رزمندگان بسیجی عراقی پس از ساعت‌ها درگیری با داعش در محور غربی موصل، توانستند مناطق «بستان»، «الردیف»، «بستان‌الشریف»، «البو داود»، «تل الرأس» و «ام غربه» را آزاد کنند.
آزادی ۵۰۰ منطقه و روستا در شرق موصل/ ۴۴ داعشی در صلاح‌الدین به هلاکت رسیدند کشته شدن ۴۴ تروریست داعش در استان صلاح‌الدین و آزادی نزدیک به ۵۰۰ منطقه و روستا در کرانه چپ (شرق) موصل طی گذشت یکصد روز از عملیات آزادسازی این شهر از جمله اخبار و تحولات عراق است.
«القوسیات» و «ملایین» آزاد شدند/ نفس‌های آخر داعش در شرق موصل آخرین درگیری‌های شدید برای آزادی کامل بخش شرقی موصل میان نیروهای عراقی و تروریست‌های داعش در جریان است.
شرق موصل به طور کامل آزاد شد یکی از نمایندگان مجلس عراق اعلام کرد که شرق شهر موصل به طور کامل از دست تروریست های داعش آزاد شد.