شیب تند طلاق و شیب ملایم ازدواج/ازدواج هایی که در گرداب طلاق گرفتار است جدیدترین آمار ثبت شده در ثبت و احوال؛ ازدواج و طلاق در سه ماهه اول امسال با افزایش مواجه بوده بطوریکه این وقایع به ترتیب ۹.۷ و ۱۷.۵ درصد رشد داشته است.
سردار غیب‌پرور: یکی از وظایف اصلی بسیج کمک به کارآمدکردن جامعه است رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: خدمت صادقانه به مردم و کمک به کارآمد شدن جوانان یکی از وظایف اصلی بسیج است.
امام جمعه موقت اهل سنت چابهار: تجزیه و تحلیل غلط بزرگترین عامل تکفیر و گمراهیست مولوی عبد الواحد بزرگ زاده گفت: نتیجه فهم غلط از دین کشتار زنان و بچه های بی گناه در برخی کشورهای اسلامی است که نهایتا به بد نامی دین منجر می شود.
فعال فرهنگی اهل سنت: اقتصاد مقاومتی مطالبه ایست که بر زمین مانده است مولوی یونس هاشمزهی گفت: توقع ملت از خادمین خود اینست که با تمام وجود و بدون نگاه به دست دیگران اشتغال و تولید را رونق بخشند و دست جوانان را از دامان بیکاری، اعتیاد و لاابالی گری برچینند.
بادداشت/ نئو علافان جامعه در صدد خود نمایی در خیابان ها/ بیکاری اصلی ترین دلیل خیابانگردی برخی جوانان دگردیسی فرهنگ ایرانی، اسلامی به لیبرالیسم فرهنگی و غرب زدگی عمدتا نشات گرفته از بیکاریست.
رسانه ای برای ترویج بی بند وباری؛ شبکه های مفید، کمترین دریافتی ال ام بی ها سوال اساسی اینجاست که نسبت شبکه های مفید به شبکه های خراب ماهواره چند درصد است؟ آیا این خطرناک نیست.
امام جمعه اهل سنت فنوج: بیکاری از مهمترین عوامل اعتیاد جوانان است مولوی سید علی قریشی گفت: در دسترس بودن مواد مخدر به علاوه بیکاری دو عامل اصلی برای جذب جوانان به طرف مواد مخدر می باشند.
نفود موزیکال غرب؛ بی قیدی بزرگترین آسیب موسیقی غیر شرعی بر جوان انقلابی موسیقی غیر شرعی اثرات مخربی دارد که از جمله مهمترین آنها بی تفاوتی به غیر و درون گرایی افراطی است.
نگاهی دوباره به تلفن های همراه؛ تلفن های هوشمند یار همراه یا بار گناه ما می باشند تماس های حرام در شبکه های اجتماعی یا نگاه های یواشکی به سایت های مبتذل و مطالب مستهجهن خطریست که جوانان و نوجوانان را با تهدید جدی رو به رو می نماید.
آیت الله مکارم شیرازی؛ ازدواج جوانان به تاخیر افتاده است مرجع تقلید شیعیان گفت: در گذشته مسئله ازدواج به این سختی نبود،موانع بر سر راه، ازدواج جوانان را به تاخیر انداخته است.