هدفگیری دوباره امنیت ترکیه/ عملیات تروریستی با ۵ زخمی در کافی‌شاپ استانبول در یک حمله مسلحانه به یک کافی‌شاپ در «استانبول»، دستکم پنج نفر زخمی شدند.
واکنش گستاخانه سخنگوی وزارت خارجه ترکیه به اظهارات قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ترکیه به اظهارات همتای ایرانی خود واکنش تندی نشان داد.
فراخوان اردوغان به شهروندان تُرک مقیم خارج؛ همسایه‎ات را بردار و بیا/ مراسم‌های عروسی را در ترکیه برگزار کنید اردوغان از شهروندان تُرک مقیم خارج کشور خواست تا به همراه آشناهایشان، برای تعطیلات به ترکیه سفر کنند.
ترکیه ۹۴۸۶۷ نفر از کارکنان دولتی را برکنار کرده وزیر کار ترکیه از برکناری بیش از ۹۰ هزار نفر از کارکنان بخش دولتی این کشور به اتهام ارتباط داشتن با کودتای نظامی نافرجام جولای گذشته خبر داد.
مقام‌های قضایی صادر کردند دستور بازداشت ۲۴۳ نفر از اعضای ارتش ترکیه مقام‌های قضایی ترکیه حکم بازداشت ۲۴۳ نفر از اعضای ارتش در ۵۴ استان را در چارچوب تحقیقات مربوط به کودتای نظامی نافرجام جولای گذشته صادر کردند.
چاووش‌اوغلو مطرح کرد ۲ خواسته ترکیه از ترامپ/ استرداد گولن و قطع همکاری با پ‌ک‌ک وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد آنکارا دو خواسته از رئیس‌جمهور منتخب آمریکا دارد که یکی استرداد فتح‌الله گولن و دومی قطع همکاری با کردهای سوریه است.
سال جدید ترک ها با طعم مرگ آغاز شد؛ دست دعا مردم ترکیه برای بازگشت امنیت به کشورشان بالاست مولوی بزرگ زاده: امیدوراریم که ملت های اسلامی، دست از اختلاف و دعوا بردارند و به امت واحده اسلام با یک هدف و آرمان در مقابل دشمنان بایستند.
شب کریسمس خونین در ترکیه/ بابانوئل‌ها ۳۹ نفر را کشتند شمار قربانیان حمله به باشگاه شبانه در استانبول ترکیه به ۳۹ کشته افزایش یافت.
در پی حوادث تروریستی اخیر در ترکیه؛ کلیه سرکنسولگری‌های ایران در ترکیه تعطیل شدند درپی حوادث تروریستی اخیر در ترکیه، سفارت کشورمان در آنکارا با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که سرکنسولگری های ایران در آن کشور تعطیل است.
لاوروف: به تروریست‌ها در سوریه باج نمی‌دهیم/ ترور باعث تقویت گفت‌وگو شد در پی قتل سفیر روسیه در آنکارا، سرگئی لاوروف وزیر خارجه این کشور تصریح کرد هیچ باجی به تروریست‌ها در سوریه داده نخواهد شد.