اوباما وضعیت اضطراری در مورد ایران را یک سال دیگر تمدید کرد رئیس‌جمهور آمریکا «فرمان اجرایی برقراری وضعیت اضطراری ملی در مورد ایران» را به مدت یک سال دیگر تمدید کرد.
اوباما اشک معاون اولش را درآورد! باراک اوباما در مراسمی برای تکریم معاونش به او نشان "آزادی" ریاست جمهوری اعطا کرد.
اوباما در سخنرانی خداحافظی: تبعیض نژادی علیه آمریکایی‌های مسلمان را رد می‌کنم!/ ده‌ها هزار تروریست را نابود کردیم رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی خداحافظی خود تأکید کرد من تبعیض نژادی علیه آمریکایی‌های مسلمان را رد می‌کنم چون آنها نیز مانند ما میهن‌پرست هستند.
جدیدترین دردسر ترامپ/ بدهی آمریکا به ۲۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ میلیارد دلار رسید بنا به آمار رسمی منتشر شده از سوی دولت آمریکا تنها چند روز مانده به پایان کار دولت اوباما بدهی عمومی این کشور به ۱۹.۸۷ هزار میلیارد دلار افزایش یافته است.
علی‌رغم وعده‌ها اوباما قانون تمدید تحریم‌های ایران را وتو نکرد/ برجام نقض شد باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا از امضای تمدید تحریم‌ها علیه ایران امتناع کرد.
اردوغان: از آمریکا سرخورده‌ام/ سیاست اوباما در سوریه شکست خورده است رئیس‌جمهوری ترکیه در مصاحبه با رسانه آمریکایی ضمن انتقاد از سیاست باراک اوباما درباره سوریه و استرداد نکردن فتح‌الله گولن تأکید کرد از مواضع واشنگتن، «سرخورده» است.
اوباما: ترامپ سرانجام معامله اتمی ایران را به رسمیت خواهد شناخت رئیس‌جمهور آمریکا با بیان این که ایران، هر آنچه را که تصمیم به انجامش را داشت، انجام داده است، گفت: ترامپ بالاخره معامله اتمی ایران را به رسمیت خواهد شناخت.
معترضان سفر اوباما به یونان به خیابان ریختند/ پرچم آمریکا به آتش کشیده شد معترضان چپ‌گرای یونان در اعتراض به سفر رئیس جمهور آمریکا به آتن به خیابان‌ها آمدند و با پلیس درگیر شدند. نیروهای امنیتی برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک‌آور استفاده کردند.
اوباما: ترامپ به ارزش‌های برجام پی خواهد برد/ ایران به تعهدات خود در قبال توافقنامه پایبند بوده باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا گفت که به حکم اسناد و مدارکی که حتی دشمنان قسم خورده برجام از قبیل اسرائیل آن ها را تایید کرده اند، ایران به تعهدات خود در قبال این توافقنامه پایبند بوده است.
نظر ترامپ بعد از دیدار با اوباما تغییر کرد/ قانون سلامت را کاملاً لغو نمی‌کنم رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در اولین مصاحبه بعد از پیروزی در انتخابات گفت که بر خلاف وعده‌های تبلیغاتی قانون سلامت را کاملاً لغو نمی‌کند.