امنیت از منظر علماء اهل سنت ایران در سال ۲۰۱۶؛ بینش رهبری رمز امنیت پایدار جمهوری اسلامیست/دستگاه دیپلماسی مانند نیروهای امنیتی هوشیارانه عمل کنند علماء اهل سنت جمهوری اسلامی ایران امنیت پایدار حاکم بر کشور در مقاطع مختلف سال ۲۰۱۶ را نقطه عطف قدرت امنیتی ایران دانستند.
علمای اهل سنت استان کرمانشاه: ملت ایران در روز ۹ دی سال ۸۸ سیلی محکمی به سران فتنه و حامیان آنها زدند/ حماسه ۹ دی نماد اقتدار و بصیرت انقلابی مردم ایران اسلامی است علمای اهل سنت در استان کرمانشاه در گفتگوهایی جداگانه بر اهمیت روز ۹ دی ماه در تاریخ ایران اسلامی تاکید کردند.
جمعی از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان: تنگه نالک سند فداکاری مردم بلوچ در برابر دشمنان است/ دفاع از کشور شیعه و سنی ندارد جمعی از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه دفاع از کشور شیعه و سنی ندارد، عنوان کردند: تنگ نالک سند فداکاری مردم بلوچ در برابر دشمنان است.
پیام تسلیت علماء اهل سنت به خانواده شهداءسامراء؛ شهادت زائرین بی گناه ایرانی را به ملت، رهبری و خانواده های ایشان تسلیت می گوییم علماء و روحانیت اهل سنت با خانواده های شهدای سامراء ابراز تسلیت و همدردی نمودند.
علماء اهل سنت سیستان و بلوچستان: قطعا ورود اتحادیه اروپا به ایران با دخالت های مرموزانه آنها همراه است/ در صورتی که فتنه نکنند مانعی برای ورودشان نیست اتحادیه اروپا می بایست در صورت دائر شدن دفترش در ایران بسیار سنجیده عمل کندتا شاهد تسخیر لانه جاسوسی دیگری نباشیم.
علماء اهل سنت: تروریست ها و مفسدین فی الارض با هر مذهب و آیینی می بایست مجازات شوند دغدغه مندان اعدام های اخیر به فکر امنیت مردم و کشور عزیزمان ایران باشند و تروریست ها را در هر مذهب و آیینی که هستند محکوم و مردود بخوانند .
فعال فرهنگی اهل سنت؛ روحانیت تسنن از خدمات جمهوری اسلامی راضی می باشند مولوی یونس هاشمزهی گفت: تروریست ها و اشرار اهل سنت واقعی نیستند بلکه مزدورانی هستند که لکه ننگی بر دامان پاک قوم بلوچ شده اند.
واکنش تند علماء اهل سنت در پی رقاصی در دانشگاه سیستان و بلوچستان؛ فقر فرهنگی مشکل اساسی دانشگاه هاست/ موج سواری جریانات سیاسی، اجتماعی علت اصلی ابتذال در دانشگاه سیستان و بلوچستان/ چرا مسئولین دانشگاه ها مطابق فرمایشات رهبری عمل نمی کنند؟ علماء اهل سنت سیستان و بلوچستان نسبت به رقاصی و بی بند و باری اخیر در دانشگاه سیستان و بلوچستان اعتراض کردند.
واکنش علمای اهل سنت کُردستان به لغو حج توسط رژیم آل سعود/ ماموستا راستی:آل سعود قاتل حجاج و جنایتکار جهان اسلام است/ماموستا نوری:عربستان بی کفایت و بی تدبیر است/ماموستامحمدی:همه کشورهای مسلمان باید در اداره حج دخیل باشند/ماموستا سجادی:اعمال حکام سعودی و فراعنه مصر در یک ردیف قرار دارد/ماموستا حسینی:منع مسلمانان از حج حرام و گناه کبیره است عربستان سعودی سیاست های خصمانه خود در قبال مسلمانان ایران را دو چندان نموده و از ورود حجاج ایرانی به عربستان و انجام مناسک حج تمتع در سال ۹۵ ممانعت کرده است؛ در پی این اقدام منفور رژیم آل سعود، علمای ...
وحدت از منظر علماء شیعه و سنی در سال ۹۴؛ برای وحدت حقیقی می بایست به مقدسات همدیگر احترام بگذاریم/ وحدت صوری و تاکتیکی بی ارزش است/ وحدت يك ضرورت عقلي، عرفي و شرعي است برگزیده ای ازبیانات علماء و روحانیون شیعه و سنی استان سیستان و بلوچستان پیرامون مقوله وحدت را در سال ۹۴ را در سنت نیوز بخوانید.