از سوی صهیونیست‌ها صورت گرفت بازداشت ۵ فلسطینی بدون تفهیم اتهام نظامیان رژیم صهیونیستی به شهر «رام الله» در کرانه باختری یورش برده و پنج شهروند فلسطینی را بدون تفهیم اتهام بازداشت کردند.
سالگردی نحس؛ کشور مستقل فلسطینی در کنار اسرائیل خواب چهل ساله تعبیر نشده صهیونیسم چهل سال پیش به پیشنهاد انور سادات رئیس جمهور پیشین مصر، گروهی از رهبران سازشكار فلسطینی موافقتنامه‏ای با صهیونیست‏ها امضا كردند كه بر اساس آن، كشور مستقل فلسطین در ساحل غربی رود اردن تشكیل می‏ گشت.
۳۵۰ کودک فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی ساکنان قدس اشغالی در اعتراض به مصوبه رژیم صهیونیستی علیه پخش اذان، از پشت بام های منازل خود فریاد الله اکبر سر دادند.
سردار نقدی: آزادی فلسطین تکلیف ماست/ بر هر مسلمانی واجب است برای رهایی کشورهای مسلمان تحت اشغال تلاش کند رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: فلسطین در دست غاصبین است و تکلیف ماست که برویم و بجنگیم چون این راه حق است
امام جمعه اهل سنت چابهار: اگر اسرائیل از فلسطین عبور کند نوبت به سائر کشورهای اسلامی می رسد مولوی عبدالرحمن ترنج زر گفت: صهیونیسم تشنه به نابودی اسلام است و اگر بتواند حتی حرمین شریفین را نیز با خاک یکسان می کند.
آیت‌الله جوادی‌آملی: هیچ‌کس حق ندارد با اسرائیل همکاری کند استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه اگر به قدس آسیبی برسد، جامعه اسلامی آسیب می‌بیند، گفت: هیچ‌کس حق ندارد با اسرائیل همکاری کند.
آیت‌الله مکارم: نسل‌ها می‌روند و می‌آیند تا زمانی که به سلطه اسرائیل پایان دهند مرجع تقلید شیعیان گفت: مردم مسلمان ایران نمی‌گذارند مسئله فلسطین و قدس فراموش شود نسل‌ها می‌روند و می‌آیند تا زمانی که به سلطه اسرائیل پایان دهند.
روحانی در جمع راهپیمایان: فلسطین تنها نیست/ در سایه مقاومت به پیروزی دست می‌یابیم رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه ملت فلسطین هرگز تنها نخواهد بود گفت: ما در سایه ایستادگی و مقاومت به طور قطع به پیروزی دست خواهیم یافت.
همزمان با روز قدس و بازداشت چندین فلسطینی اولین شهید روز قدس؛ «ساره» دختر جوان فلسطینی در الخلیل به شهادت رسید نظامیان صهیونیست همزمان با روز قدس و بازداشت چندین فلسطینی، به یک دختر فلسطینی در «الخلیل» تیراندازی کردند و وی را به شهادت رساندند.
کارشناسان مصری؛ توطئه سعودی-صهیونیستی در ایجاد وطن جایگزین برای فلسطینی‌ها کارشناسان امور منطقه‌ای مصر پروژه‌های متعدد عربستان در صحرای سینا را در راستای توطئه‌ای صهیونیستی برای احیای پروژه تبادل اراضی مصر و رژیم اسرائیل و تاسیس وطن جایگزینی برای فلسطینی‌ها دانستند.