طرح جدید آمریکا برای تسریع نابودی داعش! سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش از آماده شدن طرحی برای سرعت بخشیدن به نابودی گروه تروریستی داعش خبر داد.
آغاز عملیات آزادسازی غرب موصل با فرمان «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق، عملیات آزادسازی بخش غربی شهر موصل از صبح امروز آغاز شد.
حیدر العبادی: پایان نبرد با داعش بسیار نزدیک است نخست وزیر عراق اعلام کرد: پایان نبرد با گروه تکفیری-صهیونیستی داعش بسیار نزدیک است.
اسلام از سه دیدگاه نظری؛ تعریف کدام یک از گفتمان های اسلام تعریف حقیقی اسلام است در حال حاضر در جهان سه گفتمان فعال داعشی، رحمانی و ناب محمدی در صدد بیان تعریف و ترویج تفکرات خود پیرامون اسلام می باشند.
داعش مسئولیت انفجارهای روز گذشته عراق را بر عهده گرفت منابع پزشکی و امنیتی عراق از کشته شدن ۱۰ تن و زخمی شدن ۳۳ تن دیگر در انفجارهای انتحاری در بغداد و بخش‌هایی از موصل که به دست نیروهای عراقی آزاد شده، خبر دادند.
العبادی: ترامپ حق ندارد کشورهای دیگر را تحقیر کند/ ابوبکر بغدادی تحت فشار قرار گرفته نخست وزیر عراق در مصاحبه با فرانس ۲۴ و در واکنش به فرمان اجرایی دونالد ترامپ در زمینه محدودیت‌های مهاجرت گفت که هیچ کشوری حق ندارد ملت‌های دیگر را تحقیر کند.
اسد: ائتلاف آمریکا علیه داعش، خیالی است/ فعلا نباید درباره نشست آستانه قضاوت کرد رئیس جمهوری سوریه ائتلاف آمریکایی موسوم به ضدداعش را خیالی توصیف کرد و در واکنش به مذاکرات حل بحران در پایتخت قزاقستان، آن را مثبت دانست ولی گفت قضاوت درباره آن زود است.
پیشروی ۱۳ کیلومتری «نُجَباء» در محور تکریت به موصل/ فرار داعش از مراکز نفتی و ذخایر تسلیحاتی +تصاویر فاز دوم عملیات آزادسازی محور تکریت به موصل از ۱۵ بهمن کلید خورد که پیشروی ۱۳ کلیومتری رزمندگان مقاومت موجب فرار تروریست‌های تکفیری از مراکز و ذخایر مهم نفتی و تسلیحاتی شد.
جدیدترین اخبار سوریه/ تسلط ارتش بر تپه‌های التیاس با گذشت یک هفته از آغاز عملیات ارتش سوریه در شرق حلب، نیروهای مقاومت شامگاه گذشته در چندین محور در اطراف دیرحافر با عناصر داعش درگیر شده و شماری از آنان را از پای درآوردند.
واکنش ترامپ به بیانیه مک کین و گراهام: انرژی‌تان را برای مبارزه با داعش صرف کنید نه جنگ جهانی سوم ترامپ در واکنش به انتقاد مک کین و لیندسی گراهام از قانون محدودیت مهاجرت گفت: به جاى اینکه مدام دنبال جنگ جهانى سوم باشید، انرژى خودتان را براى مبارزه با داعش و بهبود امنیت مرزها صرف کنید.