گزارشی از آسیبی که زنانه شد؛ شیب تند اعتیاد زنان در جنوب شرق کشور افزایش اعتیاد در سیستان و بلوچستان به دلیل هم مرزی با کشور های کشت دهنده این معضل سبب شده تا نه تنها سن رشد مصرف کننده این مواد کاهش یابد بلکه نقش زنان نیز در مصرف این ماده مخدر پررنگ تر شود.
توهم مادری در سایه شیشه و هروئین/ وقتی مادران برای کودک خود تریاک تجویز می‌کنند بارها از سوی مردان غریبه ای که مادرم با آن ها پای بساط نئشگی می‌نشست، مورد اذیت و آزار قرار گرفتم و هرگز نمی توانستم معترض باشم.
گزارشی از شیوع‌ اعتیاد در بین دانش‌آموزان؛ تجربه مصرف مواد مخدر در ۱۵ درصد از دانش آموزان زاهدانی / فقر و بیکاری از عمده دلایل روی آوردن به اعتیاد رئیس کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به برسی های انجام شده ۱۵ درصد از دانش آموزان مقطع متوسطه زاهدان تجربه مصرف مواد مخدر دارند.
امام جمعه اهل سنت فنوج: بیکاری از مهمترین عوامل اعتیاد جوانان است مولوی سید علی قریشی گفت: در دسترس بودن مواد مخدر به علاوه بیکاری دو عامل اصلی برای جذب جوانان به طرف مواد مخدر می باشند.
آیت الله عباسعلی سلیمانی: منشاء گور خوابی بی ارادگی افراد است و ربطی به حکومت ندارد/ چندین سازمان دولتی و خصوصی به وضعیت معتادین رسیدگی می کنند نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: پدیده گورخوابی علت های فردی دارد و از آن جمله اعتیاد است که با طرد شدن از ناحیه اطرافیان و خانواده به بی خانمانی منتهی می شود.
دردی به بزرگی یک فاجعه؛ زنگ خطر اعتیاد زنان در کشور به صدا در آمد/ افزایش ۲ برابری زنان معتاد در ایران آمار ها نشان می دهد که نرخ اعتیاد در زنان نسبت به مردان از ۵ درصد در سال ۸۵ به ۱۰ درصد در سال ۹۰ افزایش یافته است که این معضل سبب شده تا زنگ هشدار این تهدید بزرگ برای جامعه به صدا در آید.
بررسی ابعاد مخرب فضای مجازی در خانواده‌ها؛ اعتیاد به فضای مجازی، عامل فروپاشی خانواده/ از فروپاشی کانون گرم خانواده تا درآمدزایی سودجویان از پست های فضای مجازی یک کارشناس مذهبی اعتیاد افراد به دنیای مجازی را عاملی جهت فروپاشی کانون گرم خانواده عنوان کرد و گفت: وقتی اعضای خانواده به فضای مجازی اعتیاد پیدا می کنند؛ از محبت و درک یکدیگر غافل می شوند که این امر ...
مدیر حوزه علمیه اهل سنت جزینک: مسئولین محترم، جوانان زهک را در یابید مولوی عبد الصمد درنه گفت: کمبود فعالیت های فرهنگی در زهک جوانان این دیار را به دام اعتیاد کشانده که درد و غمی بزرگ را بر دل دلباختگان این دیار نهاده است.
مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان خبر داد: ۲۱نفر بر اثر سوءمصرف مواد مخدر جان باختند/ زاهدان بیشترین آمار تلفات را دارد مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در ۳ ماه نخست سال ۲۱ نفر بر اثر سوء مصرف مواد مخدر جان خود را از دست دادند، گفت: شهرستان زاهدان بیشترین آمار تلفات را داشته است.
زنگ خطری که برای والدین نواخته شد؛ سهل‌انگاری در تربیت عامل اعتیاد کودکان/ از کاهش سن اعتیاد در زاهدان تا عواقب مصرف مواد مخدر در جوانان فرماندار زاهدان کاهش سن اعتیاد را زنگ خطری برای والدین عنوان کرد و گفت: یکی از علل اعتیاد کودکان در سیستان و بلوچستان بدسرپرستی و سهل‌انگاری در تربیت افراد است.